Zavřít reklamu

Pokud se vrátíme několik let zpět v čase a podíváme se na nativní Počasí v iOS, tak se nám ukáže prakticky ničím nezajímá a neužitečná aplikace, která spíše zabírá místo v úložišti. V případě, že jste v minulosti chtěli získat přesné a komplexnější informace o počasí, tak jste jednoduše museli sáhnout po aplikaci třetí strany. To už však nyní neplatí, jelikož za poslední dobu se Počasí dočkalo zajímavého přepracování, a to mimo jiné díky akvizici Dark Sky, kterou Apple provedl dva roky nazpátek. V iOS 16 pak přichází v aplikaci Počasí několik dalších novinek a funkcí, které stojí za to – a my se na 5 z nich podíváme v tomto článku.

Detailní data a grafy

Součástí aplikace Počasí v iOS 16 je nová sekce, ve které si můžete zobrazit nejpodrobnější informace o počasí ve vybrané lokalitě, a to prostřednictvím různých grafů a dat. Díky tomu už nemusíte stahovat žádné komplexní aplikace třetích stran pro zobrazení pořádných dat o počasí. Pro zobrazení detailních dat a grafů Počasí otevřete, poté přejděte na konkrétní místo, a poté klepněte prstem na hodinovou nebo desetidenní předpověď. Tímto se rozhraní otevře s tím, že se mezi jednotlivými grafy můžete přepínat ikonou se šipkou v pravé části displeje.

Podrobná 10denní předpověď

Po otevření aplikace Počasí si ihned můžete zobrazit některé základní informace, především tedy výstrahy a hodinovou předpověď, společně s rychlou desetidenní předpovědí. Pokud se však například chystáte na několikadenní výlet, tak vás rozhodně mohlo zajímat, jakým způsobem lze zobrazit podrobné informace o počasí v podobě grafů apod. na všech 10 dní dopředu. Nejedná se o nic složitého, opět stačí v Počasí otevřít konkrétní místo, a poté klepnout na hodinovou nebo desetidenní předpověď. Nahoře pak už jen stačí v kalendáři otevřít konkrétní den, a poté už se klepnutím na šipku v pravé části displeje přesunout do konkrétní sekce.

denní souhrn počasí ios 16

Upozornění na výstrahy počasí

Určitě už jste si někdy všimli toho, že ČHMÚ čas od času vydá výstrahu na počasí. To se stává tehdy, kdy je počasí nějakým způsobem extrémní – může se jednat o vydatné deště, silné bouřky, velká horka, hrozbu povodní či požáru a mnoho dalšího. Tyto výstrahy se již zobrazují klasicky v Počasí, nastavit si však nově můžete i to, aby vám o těchto výstrahách chodila oznámení. Toho docílíte tak, že v Počasí klepnete vpravo dole na ikonu menu, poté na ikonu tří teček vpravo nahoře a nakonec v menu na Oznámení. Pro aktivaci oznámení výstrah na počasí na současné poloze aktivujte Extrémní počasí, pro aktivaci na konkrétním místě ho níže otevřete, a poté aktivujte Extrémní počasí.

Zobrazení všech platných výstrah

Jak už jsem zmínil na předchozí stránce, tak Počasí dokáže informovat o platných výstrahách na počasí. Pravdou ale je, že se vám vždy zobrazí jen poslední vydaná výstraha, což je svým způsobem problém, jelikož se stává, že jich může být vyhlášeno hned několik. Naštěstí si můžete veškeré platné výstrahy na počasí zobrazit najednou po kupě. Nejedná se o nic složitého, stačí v Počasí otevřít konkrétní místo, a poté klepnout na aktuální výstrahu v Extrémní počasí. Tímto se otevře web, kde už je možné veškeré výstrahy zobrazit, společně se všemi detaily.

Rychlé textové informace

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy jednoduše nechcete zbytečně studovat grafy počasí a zjišťovat, jak vlastně bude. Přesně pro tyto případy jsou k dispozici také rychlé textové informace o počasí, potažmo o jednotlivých sekcích s informacemi, které umí Počasí zobrazit. Stačí, abyste přešli do Počasí, kde si otevřete konkrétní místo, a poté klepněte na dlaždici s hodinovou nebo desetidenní předpovědí. Nyní se pomocí šipky s ikonou v pravé části displeje přesuňte do požadované sekce. Úplně dole v sekci Denní souhrn už se vám pak zobrazí rychlé informace o počasí v textové podobě, které vše shrnou.

.