Zavřít reklamu

Zbrusu nový operační systém iOS 16 je pro veřejnost k dispozici již několik dní. Novinek a změn je opravdu nespočet a na našem magazínu se nimi snažíme postupně prokousat, abyste je mohli co nejdříve začít naplno využívat. Mnoha vychytávek se jablíčkáři dočkali například také v nativní aplikaci Mail, kterou mnoho z nich využívá pro jednoduchou správu e-mailových schránek. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na 5 z nich, aby vám neunikly.

Naplánované odeslání

Prakticky všichni konkurenční e-mailoví klienti nabízí funkci pro naplánování odeslání e-mailu. To znamená, že napíšete nějaký e-mail, ale neodešlete jej hned, nýbrž si nastavíte automatické odeslání třeba další den, popřípadě kdykoliv jindy. V Mailu z iOS 16 je tedy konečně k dispozici i tato funkce. Pokud byste ji chtěli využít, tak stačí klasicky přejít do rozhraní pro vytvoření nového e-mailu a vyplnit veškeré náležitosti. Poté podržte prst na modré šipce pro odeslání a buď si zvolte jeden ze dvou předpřipravených časů, anebo klepnutím na Odeslat později… vyberte přesné datum a čas.

Zrušení odeslání

Dost možná už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste si ihned po odeslání e-mailu všimli toho, že jste zapomněli například připojit přílohu, popřípadě že jste někoho nepřidali do kopie či udělali chybu v textu. Přesně proto nabízí e-mailové klienty, díky iOS 16 už mezi ně patří i Mail, funkci pro zrušení odeslání e-mailu, a to po dobu několika sekund od odeslání. Pro využití této vychytávky stačí, abyste po odeslání klepnuli ve spodní části obrazovky na Zrušit odeslání.

zrušit odeslání mail ios 16

Nastavení času zrušení odeslání

Na předchozí stránce jsme si ukázali, jakým způsobem můžete zrušit odeslání e-mailu, což rozhodně přijde vhod. Ve výchozím nastavení je každopádně zvoleno, že na zrušení odeslání máte celkově 10 sekund. Pokud vám to však nedostačuje, tak byste měli vědět o tom, že si lhůtu můžete zvýšit. Stačí, abyste přešli do Nastavení → Mail → Lhůta pro zrušení odeslání, kde už si stačí vybrat z 10 sekund, 20 sekund nebo 30 sekund. Popřípadě samozřejmě můžete funkci úplně vypnout.

Připomenutí e-mailu

Dost možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste otevřeli e-mail, na který zrovna nemáte čas odpovědět. Řeknete si, že na něj odpovíte například doma nebo v práci, popřípadě zkrátka tehdy, kdy si čas uděláte. Avšak vzhledem k tomu, že jste e-mail již otevřeli, tak na něj s velkou pravděpodobností prostě zapomenete. V iOS 16 však v Mailu přichází nová funkce, díky které je možné si nechat e-mail opětovně připomenout. Stačí, abyste po něm přejeli prstem zleva doprava, a poté zvolili možnost Později. Následně už si jen zvolte, po jaké době se má e-mail automaticky připomenout.

Vylepšené odkazy v e-mailu

Pokud budete psát nový e-mail, tak byste měli vědět o tom, že nově je v aplikaci Mail vylepšené zobrazování odkazů. V případě, že tedy do e-mailu budete chtít někomu přidat odkaz na nějaký web, tak se již nezobrazí prostý hypertextový odkaz, ale rovnou se zobrazí náhled konkrétního webu, což zjednoduší fungování. Pro využití této vychytávky však samozřejmě musí aplikaci Mail používat i druhá strana, tedy příjemce.

odkazy mail ios 16

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.