Zavřít reklamu

Apple představil nejnovější verze svých operačních systémů již před několika měsíci. Co se týče iOS 16 a watchOS 9, tak vydání těchto systémů bychom se měli dočkat již zanedlouho. Systémy iPadOS 16 a macOS 13 Ventura pak přijdou později, jelikož je Apple z důvodu nedostatku času pro „vychytání“ odložil. V rámci iOS 16 jsme se dočkali například vylepšené aplikace Počasí, která nabízí mnoho nových funkcí. Konkrétně si zde můžete zobrazit hlavně podrobné informace o počasí i v těch nejmenších vesnicích v Česku, což rozhodně přijde vhod. Nechybí však ani možnost pro aktivaci oznámení výstrah počasí, viz článek níže.

iOS 16: Jak zobrazit všechny aktuálně platné výstrahy počasí

Veškeré výstrahy počasí vydává Český hydrometeorologický ústav s tím, že jim nastaví také dobu trvání. Zároveň je nutné zmínit, že těchto výstrah může být pro konkrétní místo aktivních hned několik a vy o nich nemusíte vědět. Naštěstí ale Apple myslel i na tohle a uživatelé si tak v Počasí z iOS 16 mohou zobrazit kompletní seznam všech výstrah, a to takto:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 16 přesunuli do Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte místo, ke kterému chcete výstrahy zobrazit.
  • Následně v horní části obrazovky klepněte na aktuální nejnovější výstrahu v rámci Extrémní počasí.
  • Poté se vám otevře rozhraní prohlížeče, ve kterém už se po načtení veškeré platné výstrahy zobrazí.
  • Jakmile budete mít výstrahy prohlédnuté, stačí klepnout na Hotovo vpravo nahoře pro zavření.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše zobrazit seznam všech aktivních výstrah počasí. Konkrétně vás výstrahy mohou informovat třeba o vydatných srážkách, silných bouřkách, možnostech povodní či požárů apod. Každou výstrahu, která se vám ve výše uvedeném rozhraní zobrazí, si pak můžete rozkliknout a zobrazit si informace o závažnosti, rozmezí data a času platnosti, popis, doporučené akce, míru naléhavosti, zasažené oblasti a vyhlašovateli. Výstrahy od ČHMÚ pak do aplikace Počasí zprostředkovává portál meteoalarm.org.

výstrahy počasí ios 16

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.