Zavřít reklamu

Apple představil nejnovější verze svých operačních systémů již před několika měsíci. Co se týče iOS 16 a watchOS 9, tak vydání těchto systémů bychom se měli dočkat již zanedlouho. Systémy iPadOS 16 a macOS 13 Ventura pak přijdou později, jelikož je Apple z důvodu nedostatku času pro „vychytání“ odložil. V rámci iOS 16 jsme se dočkali například vylepšené aplikace Počasí, která nabízí mnoho nových funkcí. Konkrétně si zde můžete zobrazit hlavně podrobné informace o počasí i v těch nejmenších vesnicích v Česku, což rozhodně přijde vhod. Nechybí však ani možnost pro aktivaci oznámení výstrah počasí, viz článek níže.

iOS 16: Jak zobrazit všechny aktuálně platné výstrahy počasí

Veškeré výstrahy počasí vydává Český hydrometeorologický ústav s tím, že jim nastaví také dobu trvání. Zároveň je nutné zmínit, že těchto výstrah může být pro konkrétní místo aktivních hned několik a vy o nich nemusíte vědět. Naštěstí ale Apple myslel i na tohle a uživatelé si tak v Počasí z iOS 16 mohou zobrazit kompletní seznam všech výstrah, a to takto:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 16 přesunuli do Počasí.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte místo, ke kterému chcete výstrahy zobrazit.
  • Následně v horní části obrazovky klepněte na aktuální nejnovější výstrahu v rámci Extrémní počasí.
  • Poté se vám otevře rozhraní prohlížeče, ve kterém už se po načtení veškeré platné výstrahy zobrazí.
  • Jakmile budete mít výstrahy prohlédnuté, stačí klepnout na Hotovo vpravo nahoře pro zavření.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše zobrazit seznam všech aktivních výstrah počasí. Konkrétně vás výstrahy mohou informovat třeba o vydatných srážkách, silných bouřkách, možnostech povodní či požárů apod. Každou výstrahu, která se vám ve výše uvedeném rozhraní zobrazí, si pak můžete rozkliknout a zobrazit si informace o závažnosti, rozmezí data a času platnosti, popis, doporučené akce, míru naléhavosti, zasažené oblasti a vyhlašovateli. Výstrahy od ČHMÚ pak do aplikace Počasí zprostředkovává portál meteoalarm.org.

výstrahy počasí ios 16
.