Zavřít reklamu

Patříte mezi uživatele nativního e-mailového klienta s názvem Mail? Pokud ano, tak pro vás mám skvělé zprávy. Součástí Mailu v nedávno představeném iOS 16 je totiž hned několik skvělých novinek, které rozhodně stojí za to. iOS 16, společně s dalšími novými operačními systémy, je aktuálně k dispozici pouze pro vývojáře a testery s tím, že na veřejnost se dostane za pár měsíců. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 nových funkcí v Mailu z iOS 16, na které se můžete těšit, potažmo které si můžete již nyní vyzkoušet, pokud beta verze testujete.

Připomenutí e-mailu

Čas od času se možná ocitnete v situaci, kdy vám přijde nějaký e-mail a vy jej omylem rozkliknete s tím, že se k němu vrátíte později, jelikož na něj zrovna nemáte čas. Ve většině případech je ale pravda taková, že si na e-mail už nevzpomenete a upadne v zapomnění. Apple však do Mailu z iOS 16 přidal funkci, díky které se na e-mail můžete nechat znova za určitou dobu upozornit. Stačí, abyste po e-mailu ve schránce přejeli prstem zleva doprava a zvolili možnost Později. Pak už si jen stačí zvolit, po jaké době se má e-mail připomenout.

Plánování odeslání

Mezi jednu ze skvělých funkcí, která je aktuálně k dispozici ve většině e-mailových klientech, patří plánování odeslání e-mailů. Bohužel, nativní Mail dlouho tuto možnost nenabízel, s příchodem iOS 16 se však tohle mění a plánování odesílání e-mailů tak přichází i do aplikace Mail. Pro naplánování odeslání stačí v prostředí pro psaní e-mailu vpravo nahoře podržet prst na ikoně šipky, a poté si vybrat, kdy chcete e-mail v budoucnu odeslat.

Zrušení odeslání

Určitě už se vám někdy stalo, že jste potřebovali k e-mailu připojit přílohu, ale po odeslání jste si všimli, že jste ji zapomněli připojit. Anebo jste třeba někomu odeslali nějaký tvrdší e-mail s tím, že pár sekund po odeslání jste si to rozmysleli, ale už bylo pozdě. Anebo jste třeba jen spletli příjemce. Většina klientů nabízí možnost pro zrušení odeslání zprávy, a to po dobu několika sekund od stisknutí tlačítka odeslání. I tuto funkci se naučil Mail v iOS 16, kdy máte po odeslání 10 sekund na to, abyste krok zhodnotili a kdyžtak jej odvolali. Stačí ve spodní části obrazovky klepnout na Zrušit odeslání.

zrušit odeslání mail ios 16

Lepší vyhledávání

Apple se v poslední době v iOS výrazně zabývá vylepšením vyhledávání, a to především ve Spotlightu. Nutno ale zmínit, že v iOS 16 se dočkalo přepracování také vyhledávání v nativní aplikaci Mail. Díky tomu se vám zobrazí rychleji o dost přesnější výsledky, u kterých existuje největší pravděpodobnost otevření. Nechybí možnosti pro vyfiltrování příloh či předmětů, anebo konkrétních odesilatelů. Kromě toho si můžete zvolit, zdali chcete hledat v jen konkrétní schránce, anebo ve všech.

Vylepšené odkazy

V případě, že budete psát v aplikaci Mail nový e-mail a rozhodnete se do jeho zprávy přidat nějaký odkaz na web, tak se v iOS 16 zobrazí v nové podobě. Konkrétně se tak nezobrazí pouze obyčejný hypertextový odkaz, ale přímo náhled webu s jeho názvem a dalšími informacemi, podobně jako v aplikaci Zprávy. Tato funkce je však samozřejmě k dispozici pouze v aplikaci Mail mezi jablečnými zařízeními.

odkazy mail ios 16
.