Zavřít reklamu

Tipů a triků, s jejichž pomocí budete moci svůj jablečný smartphone využívat ještě lépe a efektivněji, bez pochyby není nikdy dost. Pokud vlastníte iPhone již delší dobu, může se snadno stát, že některé z tipů, které vám dnes přinášíme, budete znát. Stejně tak je ale možné, že právě dnes objevíte nějaký, který jste ještě neznali.

Blokování mobilních dat u konkrétních aplikací

Pokud patříte mezi uživatele, kteří si hodně hlídají spotřebu svých mobilních dat, určitě uvítáte možnost mít nad jejich spotřebou u jednotlivých aplikací co možná největší kontrolu. Mobilní data se vám jistě budou hodit při využívání map či počasí, u Pinterestu, Instagramu nebo třeba YouTube je možná zas až tolik potřebovat nebudete. Na vašem iPhonu spusťte Nastavení -> Mobilní data, a ve spodní části displeje jednoduše deaktivujte aplikace, u kterých nemá docházet ke spotřebě mobilních dat.

Zkratky pro emoji

Neobejdete se při konverzaci bez používání emoji, ale nechce se vám na příslušné klávesnici hledat jednotlivé emotikony, a nevyhovuje vám ani možnost jejich vyhledávání podle klíčových slov? Můžete si pro jednotlivé emotikony určit klávesovou zkratku. Pokud například chcete rychle zadat smajlíka se slunečními brýlemi, postačí napsat vámi zvolený text (například „slunecnibryle“) a emotikon se objeví tam, kde má. Pro nastavení textu spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Náhrada textu, v pravém horním rohu klepněte na „+“ a zadejte vše potřebné.

Vyhledání slova na webu

Potřebujete na webové stránce v prohlížeči Safari najít konkrétní slovo? Zatímco na Macu k tomuto účelu slouží klávesová zkratka Cmd + F, v Safari na iPhonu je zapotřebí nejprve klíčové slovo zadat do adresního řádku. Namísto potvrzení klepněte na stránku s výsledky – v její dolní části najdete sekci Na této stránce, kde najdete všechny výskyty daného slova na aktuální webové stránce.

Uložení obsahu v PDF formátu

Pokud vás na webu zaujal nějaký článek a chtěli byste se k němu později nerušeně vrátit, máte možnost jej uložit do formátu PDF, a následně například nahrát na cloudové úložiště nebo otevřít pro čtení v nativních Knihách. Pro uložení stránky v PDF formátu klepněte na ikonku sdílení, zvolte Tisknout a dlouze stiskněte nápis Tisknout v pravém horním rohu. Stránka se automaticky převede do PDF formátu a vy s ní můžete naložit dle libosti.

Časované vypnutí hudby

Rádi usínáte za zvuků hudby, ale nechcete, aby se vaše oblíbené skladby přehrávaly až do rána? Ať už posloucháte na nějaké hudební streamovací službě nebo třeba přes YouTube, můžete si nastavit zastavení přehrávání po vámi zvoleném časovém úseku. Na vašem iPhonu aktivujte Ovládací centrum a klepněte na ikonku časomíry. Navolte požadovaný čas a v sekci Po skončení zvolte místo zvukového signálu možnost Zastavit přehrávání. Poté stačí už jen klepnout na Spustit.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.