Zavřít reklamu

Apple v průběhu tohoto týdne potichu zvýšil maximální limit pro stahování aplikací skrze mobilní data. Změna se týká nejenom obsahu z App Store, ale také video-podcastů, filmů, seriálů a dalšího obsahu z iTunes Store.

Už s příchodem iOS 11 zvýšila společnost u svých služeb limit pro stahování objemných souborů skrze mobilní data, konkrétně o 50 procent – z původních 100 MB se maximální hranice posunula na 150 MB. Nyní se limit zvyšuje na 200 MB. Změna by se měla projevit všem, kteří mají aktuální verzi mobilního operační systému, tedy iOS 12.3 a novější.

Navýšením limitu reaguje Apple na postupné zlepšování mobilních internetových služeb. Pokud si předplácíte tarif s dostatečně velkým datovým balíčkem, může vám změna občas přijít vhod, zejména v případě, kdy náhodou narazíte na aplikaci/aktualizaci a nemáte v dosahu potřebnou Wi-Fi síť.

Jestliže ale s daty naopak šetříte, doporučujeme zkontrolovat nastavení automatického stahování aktualizací přes mobilní data. Pokud ho náhodou budete mít povolené, jakákoliv aktualizace pod 200 MB se vám z mobilních dat stáhne. Kontrolu provedete v Nastavení –> iTunes a App Store, kde je potřeba mít deaktivovanou položku Používat Mobilní data.

Obecně je ale zmíněný limit považován za zcela nesmyslný. Aplikaci a další obsah větší než 200 MB si totiž přes mobilní data nemohou stáhnout ani uživatelé, kteří mají neomezený datový balíček, jenž je běžný zejména na zahraničních trzích. Omezení ze strany Applu je často kritizováno s návrhem, že by měla společnost do systému raději implementovat pouze varování s možností pokračovat ve stahování. Vítaná by byla také volba do nastavení, kde by si uživatel mohl limit navýšit případně deaktivovat.

.