Zavřít reklamu

Režim jedné aplikace

Pro lepší soustředění vám při práci na Macu může pomoci takzvaný režim jedné aplikace. Samozřejmě je možné zkrátka jen používat aktivní pracovní aplikaci v celoobrazovkovém zobrazení, pokud ale použijete klávesovou zkratku Option (Alt) + Cmd + H, můžete snadno a rychle skrýt veškeré aplikace s výjimkou té, kterou právě používáte. Pro vystoupení z tohoto režimu použijte klávesovou zkratku Option (Alt) + Cmd + M.

Režim čtečky v Safari

Snažíte se ze všech sil soustředit v Safari na čtení článku nebo jiného textu, který potřebujete ke studiu či práci, ale rozptylují vás doporučení na další články? Můžete využít starý dobrý režim čtečky pro nerušené čtení, díky čemuž se budete skutečně soustředit pouze na text. Stačí, když na liště v horní části obrazovky vašeho Macu kliknete na Zobrazení -> Zobrazit čtečku, případně použijete klávesovou zkratku Shift + Cmd + R.

Režim Soustředění

Při práci či studiu na Macu vás mohou rozptylovat také nejrůznější notifikace, upozornění a oznámení. Proč tedy nevyužít režim Soustředění, který Apple v novějších verzích svých operačních systému opravdu šikovně vylepšil? V pravém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na ikonku přepínačů a v Ovládacím centru klikněte na Soustředění. Poté stačí vybrat požadovaný režim.

Ukončení všech aplikací najednou

Spustili jste na vašem Macu větší množství aplikací, nechcete je ukončovat jednu po druhé, a nejraději byste je zavřeli všechny naráz? Jedním z řešení může být samozřejmě restart Macu, s pomocí tří rychlých po sobě jdoucích klávesových zkratek můžete ale vynutit ukončení všech aktivních aplikací najednou snadno a rychle. Nejprve stiskněte klávesovou zkratku Cmd + Option (Alt) + Esc. Zobrazí se vám nabídka aplikací k ukončení, u které stisknete kombinaci kláves Cmd + A, čímž vyberete všechny položky najednou. Na závěr stačí jen potvrdit stiskem klávesy A.

Zvuky do sluchátek

Některým uživatelům mohou s lepším soustředěním pomoci nejrůznější zvuky. Někomu pomáhá zvuk tekoucí vody, ruch kavárny, zvuk praskajícího ohně nebo třeba obyčejný bílý šum. Mix relaxačních zvuků si můžete nastavit například na webu Noisli.com. Základní funkce jsou zde k dispozici zcela zdarma, a pro vytvoření toho správného mixu pro soustředění vám bohatě postačí.

.