Zavřít reklamu

To-Do od Microsoftu je užitečná bezplatná aplikace pro tvorbu, správu a sdílení seznamů. Pokud jste v minulosti používali pro tyto účely aplikaci Wunderlist, byli jste v průběhu loňského roku prakticky donuceni přejít na jinou aplikaci – jako přímá náhrada za Wunderlist slouží právě To-Do. Jestliže patříte mezi její uživatele, tak si můžete přečíst pětici našich tipů a triků pro její efektivnější využívání.

Widgety

Společnost Microsoft, která stojí za aplikací To-Do, se krátce po vydání operačního systému iOS 14 rozhodla využít všech výhod, které tato aktualizace nabízí, a zavedla podporu widgetů na plochu. Pro přidání widgetu To-Do na plochu vašeho iPhonu podržte na prázdném místě plochy prst, a poté vlevo nahoře klepněte na “+”. Poté stačí už jen v seznamu dostupných widgetů vybrat aplikaci To-Do. Pokud se vám To-Do nezobrazuje v nabídce, aplikaci nejprve spusťte a postup zopakujte.

Můj den

Pokud jste v minulosti používali aplikaci Wundelist, jistě vás potěší, že funkci Můj den můžete využívat také v případě aplikace To-Do. V této sekci se vždy budou přehledně zobrazovat všechny položky a úkoly, které se vztahují k aktuálnímu dni. Sekce Můj den je navíc automaticky aktualizovaná, což znamená, že po půlnoci veškeré položky zmizí a budou případně nahrazeny položkami určenými pro další den. V této sekci také můžete sami přidávat jednotlivé položky, a to jednoduchým zadáním to textového pole na spodní části displeje.

Přizpůsobení vzhledu

Aplikace Microsoft To-Do nabízí také hrstku nástrojů pro přizpůsobení vzhledu. Pokud vám například nevyhovuje výchozí tapeta zobrazení Můj den, tak klepněte v pravém horním rohu displeje na ikonku tří teček. Poté klepněte na Změnit motiv a vyberte buďto  z některých nabízených motivů, jednobarevných tapet, nebo třeba z fotografií v galerii vašeho iPhonu.

Zkratky Siri

Aplikace Microsoft To-Do také skvěle spolupracuje se zkratkami Siri na vašem iPhonu. Se zkratkami můžete pracovat přímo v rámci aplikace – na stránce seznamů nejprve klepněte na ikonku vašeho proflu v levém horním rohu. Poté v menu klepněte na Zkratky Siri, zvolte požadovanou akci a nastavte veškeré podrobnosti.

Podrobné úkoly

Někdy je potřeba k jednotlivým úkolům doplnit podrobnosti. Ne vždy je ale přehledné, když všechny podrobnosti zahrnete do jednoho jediného úkolu. Aplikace Microsoft To-Do má naštěstí pro tyto situace užitečné řešení, kterým je možnost přidávání přidružených úkolů. Nejprve ve vybraném seznamu vytvořte hlavní úkol. Poté klepněte na panel s daným úkolem a v menu, které se vám objeví, klepněte na Přidat krok – pak už jen stačí zadat přidružený úkol.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.