Zavřít reklamu

S příchodem iOS 13 jsme se na našich iPhonech dočkali zbrusu nové aplikace Zkratky. Pomocí této aplikace lze vytvářet různé sledy úloh, které mají za úkol zjednodušit každodenní fungování. O něco později pak Apple do této aplikace přidal také Automatizace, tedy opět jakési sledy úloh, které se však spustí automaticky poté, co nastane nějaký stav. Uživatelé si v rámci automatizací mohou nastavit opravdu prakticky cokoliv. Níže se podíváme na seznam 5 skvělých automatizací pro iPhone, které by se vám mohly líbit. U každé automatizace si nezapomeňte na konci deaktivovat možnost Zeptat se před spuštěním, tedy pokud je to možné. Vrhněme se přímo na věc.

Úspora baterie

Pokud stav nabití vašeho iPhonu spadne na 20 % či 10 %, tak se vám na obrazovce objeví notifikace, která vás o této skutečnosti informuje. V rámci notifikace pak dostanete na výběr, zdali chcete aktivovat úsporný režim. Pomocí automatizací si můžete nastavit, aby se režim úspory baterie spouštěl automaticky. Vytvořte novou automatizaci a vyberte možnost Nabití baterie, kde poté klepněte na Klesne pod a nastavte si procenta, při kterých má k aktivaci úsporného režimu dojít. Poté do bloku s akcemi přidejte akci s názvem Nastavit režim nízké spotřeby – Zapnuto.

Režim Nerušit při hraní

Co se týče hraní her na mobilních zařízeních, tak je iPhone naprosto perfektním kandidátem. Nejnovější pecky si díky výkonu a optimalizaci užijete i na starších zařízeních, což se o konkurenci tvrdit nedá. Při samotném hraní zajisté nikdo z nás nechce být rušen různými oznámeními, anebo příchozími hovory. Přesně proto je zde režim Nerušit, díky kterého vás nic nevyvede z míry. Díky automatizaci si můžete nastavit, aby se při otevření (zavření) nějaké hry režim Nerušit automaticky aktivoval (deaktivoval). Vytvořte novou automatizaci a vyberte možnost Aplikace, kde si konkrétní aplikace v seznamu vyberte a zaškrtněte možnost je otevřená. Poté přidejte akci Nastavit režim Nerušit a zvolte možnost Zapnout. Stejný postup lze využít i pro automatickou deaktivaci po opuštění aplikace.

Změna ciferníků na Apple Watch

Pokud patříte mezi vlastníky Apple Watch, tak s největší pravděpodobností využíváte hned několik různých ciferníků. Každý tento ciferník můžete mít uzpůsobený pro nějakou konkrétní aktivitu – například pro cestu do práce, učení se, anebo pro sportování. Veškeré ciferníky však bohužel musíte na jablečných hodinkách přepínat ručně. Díky automatizacím si můžete nastavit, aby se ciferníky automaticky změnily, například v určitý čas. Vytvořte novou automatizaci s možností Denní doba, kde si konkrétní čas vyberte. Poté přidejte akci Nastavit ciferník a zvolte ten, který chcete využít.

Oznámení o stavu baterie a nabíjení

V jednom z výše uvedených odstavců jste se mohli dočíst o tom, jakým způsobem můžete nastavit, aby se po klesnutí nabití baterie na konkrétní hodnotu automaticky spustil režim úspory baterie. O baterii bude konkrétně řeč i v rámci tohoto odstavce – konkrétně si ukážeme, jakým způsobem se můžete nechat informovat o konkrétním stavu baterie, popřípadě o připojení či odpojení od nabíječky. Vytvořte novou automatizaci a z možností vyberte Nabití baterie či Nabíječka a zvolte si, kdy se má zařízení ozvat. Poté si přidejte akci Přečíst text (pokud chcete nastavit hlasovou odezvu), anebo Přehrát hudbu (pokud chcete přehrát nějakou skladbu či zvuk). Text si poté vepište do příslušného pole, hudbu si klasickým způsobem vyberte. Nyní vás iPhone může různými způsoby informovat o tom, když se nabitím ocitne na konkrétní hodnotě, popřípadě když odpojíte či připojíte nabíječku.

Nerušit po příchodu na určité místo

Patříte mezi jedince, kteří se chtějí v práci či ve škole stoprocentně soustředit a nechcete, aby vás někdo obtěžoval? I k tomu můžete využít režim Nerušit. Jenže co si budeme nalhávat, asi nikomu z nás se nechce režim Nerušit vždy automaticky po příchodu na určité místo spouštět. I v tomto případě ale můžete využít automatizace, které celý proces udělají za vás. Vytvořte tedy novou automatizaci a vyberte možnost Příchod. Zde pak vyberte konkrétní místo, mimo to si můžete také nastavit, aby se automatizace spustila pokaždé, či jen v určitý čas. Poté přidejte akci Nastavit režim Nerušit a vyberte u ní jednu z možností, ideálně do odchodu. Tímto se může Nerušit automaticky deaktivovat poté, jakmile někam přijdete. Stejným způsobem můžete Nerušit také nechat automaticky deaktivovat po odchodu.

.