Zavřít reklamu

K tvorbě, úpravám a sdílení dokumentů na vašem Macu nemusíte nutně využívat jen nativní aplikace od Applu. Řada uživatelů dává přednost například také platformě Google Docs, která nabízí bohaté možnosti tvorby, úprav, spolupráce i sdílení. Pokud i vy patříte mezi uživatele Google Docs, nenechte si ujít naši dnešní pětici tipů a triků.

Rychlé spuštění nového dokumentu

Pokud chcete v Google Docs začít tvořit nový dokument, můžete na hlavní obrazovce kliknout na symbol prázdného dokumentu se symbolem „+“. To ale není zdaleka jediný způsob. Opravdu rychle se k vytvoření nového dokumentu dostanete jednoduše tak, že do adresního řádku ve vašem prohlížeči zadáte adresu doc.new.

Přidání podpisu nebo upraveného obrázku

Chcete k vašemu dokumentu v Google Docs přidat vlastnoruční podpis nebo třeba upravený snímek obrazovky? Pak v horní části okna Google Docs klikněte na Vložit -> Nákres -> Nový. V okně, které se vám otevře, můžete buďto zahájit kreslení, nebo třeba nahrát obrázek z vašeho Macu.

Obnova starší verze

U každého dokumentu, který v Google Docs tvoříte, dochází k průběžnému ukládání. Díky tomu můžete snadno obnovit některou z jeho dřívějších verzí. Na liště v horní části Google Docs klikněte na Soubor -> Historie verzí –> Zobrazit historii verzí. V pravém sloupci pak stačí už jen vybrat požadovanou verzi.

Vyhledávač v dokumentech

Přímo v prostředí Google Docs můžete využít také funkci vyhledávače, aniž byste jej museli otevírat v samostatném okně. Jak na to? V horní části Google Docs klikněte na Nástroje -> Prozkoumat. V pravé části dokumentu se vám otevře sloupec, ve kterém můžete snadno prohledávat dokument nebo web.

Konverze dokumentu

Při práci s Google Docs nemusíte zůstávat jen u jednoho jediného formátu dokumentu. Pokud v levém horním rohu v Google Docs kliknete na Soubor -> Stáhnout, můžete si v menu vybrat formát, v jakém chcete vámi vytvořený dokument uložit. Je jen na vás, zda zvolíte formát docx, HTML, nebo třeba ePub.

Google Docs konverze
.