Zavřít reklamu

Operační systém iOS 14 je ve své verzi pro širokou veřejnost na světě již pěkných pár měsíců. Tato verze iOS přinesla kromě jiného také hrstku nových možností při práci s iMessage – v dnešním článku vám přinášíme pět zajímavých tipů a triků, díky kterým využijete iMessage v iOS 14 opravdu na maximum.

Připínání konverzací

Řada z nás dostává každý den obrovskou spoustu zpráv, z nichž ale jen zlomek je opravdu důležitý. Pokud si chcete udržet přehled o konverzacích, na kterých vám záleží, a zároveň chcete mít danou konverzaci neustále po ruce, můžete ji připnout na horní část seznamu. V seznamu konverzací vyberte zprávu, kterou chcete připnout. Dlouze stiskněte panel se zprávou a v menu, které se vám zobrazí, vyberte Přišpendlit. Zpráva se zobrazí nad seznamem vašich konverzací, pro její “odšpendlení” použijte opět dlouhý stisk a zvolte Odšpendlit.

Aktivujte zmínky

Pokud se v rámci služby iMessage často účastníte hromadných konverzací, jistě uvítáte možnost označení konkrétního uživatele pro lepší přehled. Toto označování vám také zaručí, že se i v nepřehledné konverzaci vždy spolehlivě dozvíte o tom, že konkrétně vám někdo něco píše. Zmínky musíte ale nejprve aktivovat. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Zprávy, a v sekci Zmínky aktivujte položku Oznámit mi.

Lepší vyhledávání ve fotografiích

S příchodem operačního systému iOS 14 získala služba iMessage (potažmo nativní aplikace Zprávy) možnost ještě lepšího vyhledávání fotografií pro přílohy. V konverzaci, ke které chcete přidat fotografii, nejprve klepněte na ikonku aplikace Fotky ve spodní části displeje. Poté vpravo nahoře klepněte na Všechny fotky a můžete začít vyhledávat obvyklým způsobem.

Vyhledávejte emoji

Operační systém iOS 14 přinesl také novinku v podobě možnosti vyhledávání mezi emotikony. Tato funkce je k dispozici ve všech aplikacích, ve kterých lze použít klávesnici. Při psaní nejprve klepněte na ikonku smajlíka nalevo od mezerníku. V horní části panelu klávesnice se vám zobrazí textové pole, do kterého můžete začít zadávat klíčová slova.

Filtrujte zprávy

V nativních Zprávách na vašem iPhonu máte také možnost filtrovat odesílatele. Díky této šikovné funkci dojde k oddělení zpráv od vašich kontaktů a leckdy nevyžádaných zpráv od neznámých odesílatelů. Funkci filtrování zpráv můžete aktivovat v Nastavení -> Zprávy, kde v sekci Filtrování zpráv aktivujete položku Filtrovat neznámé odesílatele.

.