Zavřít reklamu

Snad každý, kdo je aktivní na Instagramu, se alespoň občas v rámci této aplikace účastní také různých konverzací prostřednictvím soukromých zpráv. Samotné odesílání zpráv a příloh zde jistě nemusíme nijak zdlouhavě vysvětlovat a popisovat, určitě se vám ale budou hodit i další tipy a triky, díky kterým pro vás bude konverzace na Instagramu ještě lepší.

Smazání zprávy

Podobně jako třeba WhatsApp, Facebook Messenger nebo třeba Telegram nabízí také Instagram Direct možnost smazání odeslané zprávy s tím, že daná zpráva zmizí na obou stranách. Smazání je velice jednoduché – stačí zprávu dlouze stisknout, a v menu, které se vám zobrazí, a klepnout na Zrušit odeslání.

Kontrola času

Když v Instagram Direct otevřete jakoukoliv konverzaci, ukáže se vám mimo jiné také údaj o tom, kdy byla zahájena. Na Instagramu můžete ale také snadno zjistit, kdy byly odeslány jednotlivé zprávy z daného vlákna. Stačí pole se zprávami posunout zleva doprava – přesný čas odeslání a doručení zprávy se vám zobrazí napravo od příslušné zprávy.

Skrytí informací o aktivitě

Nestojíte o to, aby vaši přátelé a sledující na Instagramu měli příliš velký přehled o tom, kdy jste naposledy přihlásili? Zobrazování této informace můžete snadno a rychle vypnout. V pravém dolním rohu klepněte na ikonku vašeho profilu, poté vpravo nahoře klepněte na ikonku tří linek a v menu zvolte Nastavení. Klepněte na Soukromí, zvolte Stav aktivity a deaktivujte položku Zobrazit stav aktivity.

Odeslání profilu ve zprávě

Při procházení Instagramu můžeme často narazit na zajímavé účty, o které se možná budeme chtít podělit s přáteli a sdílet je s nimi. Pokud chcete některému z vašich přátel na Instagramu zaslat v soukromé zprávě konkrétní profil, navštivte nejprve stránku daného účtu. Klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu a poté stačí jen zvolit Sdílet profil.

Ztlumení chatu

Účastníte se velmi aktivní konverzace, potřebovali byste si od jejích notifikací na chvilku odpočinout, ale nechcete kvůli tomu ihned aktivovat režim Nerušit? Instagram Direct nabízí také možnost ztlumení vybrané konverzace. Nejprve přejděte do dané konverzace a poté v horní části displeje vašeho iPhonu klepněte na název účtu nebo konverzace. V sekci Podrobnosti poté stačí už jen aktivovat možnost Ztišit zprávy, případně Ztišit upozorňování ohledně hovorů.

.