Zavřít reklamu

Určitě jste již slyšeli o krádežích instagramových účtů, kterých v poslední době stále přibývá. Instagram proto před pár dny přidal do své aplikace nové bezpečnostní opatření, které by mělo krádeže zastavit či minimálně omezit. Dříve jste si mohli ke každému přihlášení nechat zaslat jednorázový přihlašovací kód prostřednictvím SMS, který však nebyl dostačující. Nově tak Instagram nabízí ověření skrze autentifikační aplikaci, která vám vygeneruje jednorázový kód, kdykoliv se budete chtít ke svému účtu přihlásit.

Jako autentifikační aplikaci můžete využít například Google Authenticator, pro kterou je sepsán i níže uvedený postup. Podobně vám ale poslouží například i aplikace Dashlane nebo populární 1Password.

Nastavení dvoufázového ověření na Instagramu:

  1. Stáhněte si aplikaci Google Authenticator
  2. Otevřete Instagram
  3. Přejděte na kartu svého profilu
  4. Klepněte na ikonu  v pravém horním rohu a zvolte Nastavení .
  5. Vyberte Dvoufázové ověření a následně Pustit se do toho.
  6. Aktivujte Autentifikační aplikace a poté zvolte Další.
  7. Automaticky se otevře aplikace Google Authenticator, kde je potřeba potvrdit přidání tokenu.
  8. Klepnutím zkopírujte šestimístný kód. (Pokud se kód nezobrazí, tak přejděte na domovskou obrazovku a znovu otevřete Google Authenticator.)
  9. Vraťte se do aplikace Instagram, vložte kód a zvolte Další. Tímto se dvoufázové ověření aktivuje.
  10. Na závěr se na obrazovce zobrazí kódy pro obnovení v případě, že ztratíte telefon nebo nemůžete přijímat kódy přes SMS, případně autentifikační aplikaci.

Nyní uvidíte v Google Authenticator odpočítávací časovač se šestimístným číslem. Jedná se o váš jednorázový přístupový kód. Když časovač dosáhne nuly, resetuje se a vytvoří nový přístupový kód. Instagram vám také zašle e-mail s potvrzením, že jste dokončili nastavení.

Dvoufázové ověření stojí za to udělat. Jen vám již pro přihlášení nebude stačit pouze uživatelské jméno a heslo. Musíte mít i šestimístný kód z autentifikační aplikace. Mějte proto na paměti, že pokud se budete chtít přihlásit do Instagramu v zařízení, kde autentifikační aplikaci nainstalovanou nemáte, budete potřebovat i zařízení, kde je aplikace nainstalována.

Instagram iPhone FB 2
.