Zavřít reklamu

Tvůrci oblíbených sociálních sítí a komunikačních platforem chystají pro své uživatele zajímavé novinky. Zatímco v případě aplikace WhatsApp se jedná o přepis hlasových zpráv, Instagram si pro nás možná chystá nový nástroj, s jehož pomocí si budeme moci lépe uspořádat přehled příspěvků, které sledujeme.

Ve WhatsAppu se možná již brzy dočkáme přepisu hlasových zpráv

Tvůrci komunikační platformy WhatsApp podle nejnovějších zpráv chystají novou funkci, která by uživatelům mohla výrazně zjednodušit a ulehčit poslech nesrozumitelných hlasových zpráv. Zmíněná funkce se ale jistě bude hodit i těm, kteří si nemohou nebo nechtějí přehrávat hlasové zprávy z aplikace WhatsApp nahlas. Zdrojem zmíněné novinky je opět spolehlivý server WABetaInfo, takže pravděpodobnost, že se funkce přepisu hlasových zpráv u WhatsAppu skutečně časem dočkáme, je poměrně velká.

WhatsApp prepis hlasovych zprav

Podle zprávy na tomto serveru probíhá v současné době vývoj funkce transkripce hlasových zpráv pro aplikaci WhatsApp na iOS. Zatím není jasné, kdy by se jí majitelé jablečných smartphonů měli dočkat, a jasné není ani to, zda toto vylepšení bude k dispozici také v aplikaci WhatsApp pro zařízení s operačním systémem Android. Podle screenshotu, který zveřejnil server WABetaInfo, bude přepis hlasových zpráv na WhatsAppu probíhat tak, že uživatel nejprve zašle hlasová data Applu za účelem zpracování svého požadavku. Společnost WhatsApp, která spadá pod Facebook, tedy žádné hlasové záznamy neobdrží. Na zmíněném snímku obrazovky si můžeme všimnout také textu, který hovoří o tom, že zasílání hlasových dat pomůže Applu vylepšit jeho technologii pro rozpoznání mluvené řeči. Ze screenshotu bohužel nijak nevyplývá, jakým způsobem budou příslušná data v průběhu odesílání do Applu zabezpečena. Veškeré hlasové zprávy jsou v aplikaci WhatsApp v současné chvíli chráněné koncovým šifrováním.

WhatsApp prepis hlasovych zprav

Hlasové zprávy jsou skvělou funkcí pro chvíle, kdy jejich odesílatel nemůže nebo nechce psát na klávesnici. Někdy se ale může stát, že adresát obdrží hlasovou zprávu v situaci, která mu nedovolí její přehrání. Právě pro tyto případy se může hodit zmíněná chystaná funkce. Není ale jisté, v které z aktualizací WhatsAppu bude k dispozici, ani v jakých jazycích ji bude možné využívat.

Instagram testuje novou funkci, má udělat pořádek v příspěvcích

Pokud na Instagramu sledujete větší množství účtů, určitě se vám také někdy stalo, že vám třeba utekl zajímavý příspěvek, protože jste se k němu v záplavě novinek jednoduše nedostali. Tvůrci Instagramu chtějí uživatelům s tímto problémem pomoci, a proto v současné době testují funkci, která nese prozatímní pracovní název „Favorites“. Jak jméno této funkce napovídá, jedná se o možnost přidat vybrané instagramové účty mezi oblíbené. Příspěvky, pocházející z těchto účtů, by se pak v kanále novinek měly objevovat jako první. Na funkci mezi prvními upozornil vývojář Alessandro Paluzzi. Ten na svém Twitteru upřesnil, že s pomocí funkce Favorites bude možné kategorizovat nejdůležitější instagramové účty coby oblíbené, což se odpovídajícím způsobem odrazí na způsobu uspořádání příspěvků.

Funkce Favorites byla na Instagramu poprvé testována již v roce 2017, tehdy měla ovšem trochu jinou podobu – uživatelé mohli v jejím rámci vymezit konkrétní publikum pro každý ze svých příspěvků. Podobně jako v řadě jiných podobných případů není ani v tomto jisté, kdy bude funkce Favorites uvedena do provozu – pokud vůbec. Zatím se podle Instagramu jedná o interní prototyp.

.