iWant

Dnešní keynote se mohla konat na jiném místě – Apple získal povolení na poslední chvíli

iWant

Od startu dnešní keynote nás dělí jen pár hodin a my se tak již pečlivě připravujeme na to, abychom vám všechny aktuální informace přinesli co nejrychleji. Od letošní keynote se toho očekává opravdu hodně, jak jsme již psali například v tomto článku. Největším tahákem je jisto jistě iPhone X, své zájemce si však najdou všechny produkty, které dnes Apple představí. Ať už půjde o nové Apple Watch, novou Apple TV nebo inteligentní reproduktor HomePod. Dnešní keynote se uskuteční ve Steve Jobs Theater, což je budova jež je součástí nového Apple Parku. O tom, že se bude dnešní keynote konat zrovna tam, se však rozhodlo až na poslední chvíli.

Se zajímavou informací přišel server Venturebeat. Podle informací pocházejících z úřadu v Cupertinu, totiž Apple o povolení pořádání této akce požádal 8. srpna. A nešlo jen tak o nějakou formalitu. Zástupci Applu žádali o dočasné povolení pro využití specifického prostoru (v tomto případě Steve Jobs Theater) pro konání veřejné akce. Toto povolení je jakýmsi potvrzením o tom, že je budova způsobilá k pořádání nějaké veřejné akce, byť konstrukce stále probíhají. Celé auditorium tak muselo projít inspekcí, aby Apple toto povolení získal.

Což se také stalo, ovšem v ten nejzazší možný termín. Na dokumentu, který si můžete prohlédnout níže, je povolení označeno datem 1. září 2017. Apple to musel vědět neoficiální cestou ještě o den dříve, neboť pozvánky s textem „Let’s meet at our place“ rozeslal novinářům již 31. srpna.

Z dokumentu je patrné, že je celý komplex stále ještě ve výstavbě. Není zde však specifikováno, co je ještě třeba dodělat. Vzhledem k povolení je však jasné, že veškeré bezpečnostní systémy musí fungovat na 100%, jinak by Apple povolení nezískal a keynote by se tak musela konat jinde. Na první dojmy z nových prostor nebudeme muset čekat příliš dlouho. První fotky by se měly objevit během následujících hodin.

Zdroj: Venturebeat