Zavřít reklamu

Nativní aplikaci Podcasty můžete poslouchat na všech zařízeních od společnosti Apple včetně Macu. Podcasty na Macu nabízí plno možností pro opravdu plnohodnotné využití, proto vám v dnešním článku přineseme pět tipů, se kterými pro vás bude jejich používání ještě lepší.

Správa automatického mazání přehraných epizod

V aplikaci Podcasty existuje užitečná funkce, v jejímž rámci dochází v zájmu úspory místa na úložišti vašeho Macu k automatickému smazání již přehraných epizod. Pokud ale o tuto funkci z jakýchkoliv důvodů nestojíte, můžete ji snadno a rychle deaktivovat. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Podcasty -> Předvolby. V kartě Obecné rozklikněte menu u položky Automaticky stahovat epizody a zadejte požadovanou volbu.

Přizpůsobte ovládání sluchátek

V nastavení Podcastů na vašem Macu si můžete také nakonfigurovat ovládání sluchátek. Opět zamiřte na nástrojovou lištu v horní části obrazovky vašeho Macu a klikněte na Podcasty -> Předvolby. V okně předvoleb tentokrát zvolte kartu Přehrávání a v sekci Ovládání sluchátek nastavte požadovanou akci.

Řazení do fronty

Posloucháte na vašem Macu některý z vašich oblíbených podcastů a zároveň procházíte obsah aplikace a vybíráte, co si poslechnete po skončení aktuální epizody? Na Macu si můžete snadno vytvořit frontu obsahu k poslechu. Vyberte podcast, který chcete poslouchat, a zamiřte na něj kurzorem myši. Klikněte na ikonku tří teček, která se zobrazí v pravém dolní rohu náhledu epizody, a v menu klikněte na Přehrát jako další.

Přizpůsobte délku posuvu při přehrávání

Při poslechu podcastů na vašem Macu můžete využít funkci posunutí vpřed nebo vzad o konkrétní časový úsek. Pokud byste chtěli délku tohoto úseku změnit, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Podcasty -> Předvolby. V okně předvoleb zvolte kartu Přehrávání a v sekci Tlačítka přetáčení navolte požadovaný interval.

Recenzujte podcasty

Pokud chcete ostatním uživatelům usnadnit rozhodování o tom, zda daný podcast skutečně stojí za poslech, můžete přispět svou vlastní recenzí. V okně aplikace klikněte v panelu na levé straně na Pořady, vyberte požadovaný pořad a poté se přesuňte až zcela dolů do sekce s hodnocením. Zde si můžete přečíst veškeré recenze, a po kliknutí na tlačítko Napsat recenzi můžete přidat také vlastní hodnocení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více