Zavřít reklamu

Pokud chcete poslouchat podcasty, máte dnes spoustu možností. Kromě služby Spotify je jednou z nejznámějších platforem Apple Podcasts, které můžete také říkat aplikace Podcasty. Jak využít nativní Podcasty v operačním systému macOS skutečně naplno?

Odebírání a zrušení odběru podcastu

Méně zkušení uživatelé možná uvítají radu, jak vlastně odebírat podcasty, které je zaujaly. Nejprve kliknutím přejděte na pořad, který vás v přehledu v Podcastech zaujal. Nyní stačí jen kliknout na tlačítko Sledovat pod názvem a popiskem podcastu. Pokud naopak chcete sledování ukončit, opět přejděte na pořad, klikněte na kolečko se třemi tečkami a v menu, které se vám zobrazí, klikněte na Přestat sledovat.

Stahování epizod

Funkce stahování epizod se vyplatí spíše v Podcastech na iPhonu, kde si můžete jednotlivé epizody postahovat pro offline poslech například na cestách, abyste neplýtvali mobilními daty. Stahovat podcasty ale můžete samozřejmě také na Macu. Pokud chcete stáhnout konkrétní epizodu vybraného podcastu, přejděte nejprve na příslušnou epizodu. Nyní stačí jen kliknout na ikonku šipky. Pro zobrazení stažených epizod klikněte v panelu na pravé straně okna aplikaci Podcasty na sekci Stažené. Zde můžete také stažené epizody smazat tak, že kliknete na kolečko se třemi tečkami a v menu zvolíte Odstranit.

Automatické mazání přehraných epizod

V Podcastech v macOS máte kromě jiného také možnost nastavení a přizpůsobení automatického mazání přehraných epizod. Spusťte Podcasty a zamiřte do lišty nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu. Zde klikněte na Podcasty -> Nastavení, v horní části okna nastavení klikněte na kartu Obecné a zaškrtněte možnost Odstranit přehrané stažené položky.

Přizpůsobení přehrávání

V nativních Podcastech na Macu si můžete také přizpůsobit časový úsek, o který se posunete při přeskakování v rámci přehrávané epizody. Pro přizpůsobení tohoto časového úseku spusťte Podcasty a a liště nabídek v horní části obrazovky klikněte na Podcasty -> Nastavení. V horní části okna Nastavení klikněte na kartu Přehrávání a v sekci Tlačítka přehrávání vyberte v rozbalovacím menu u obou položek požadovaný časový úsek.

Synchronizace napříč zařízeními

Jednou z výhod Apple aplikací je automatická synchronizace napříč všemi zařízeními, přihlášenými ke stejnému Apple ID. Může se ale stát, že z různých důvodů o tuto synchronizaci nestojíte. V takovém případě spusťte nativní Podcasty a na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Podcasty -> Nastavení. V horní části okna nastavení vyberte kartu Obecné a zrušte zaškrtnutí u položky Synchronizovat knihovnu.

 

.