Zavřít reklamu

Posledních několik týdnů se na internetu stále řeší „skandál“, který (opět) vyvolal Facebook. Ten na jeho komunikační aplikaci WhatsApp přišel s návrhem nových podmínek a pravidel, ve kterých jste se mohli dočíst o tom, že by mělo dojít k většímu propojení Facebooku a WhatsAppu. Dokonce se objevily zprávy o tom, že by měl Facebook získat určitý přístup k vaším zprávám. Přesně kvůli tomu začalo mnoho jedinců hledat bezpečnější alternativu za WhatsApp, kterou je mimo jiné Viber. Jestliže jste jej začali využívat nově i vy, tak se v tomto článku podíváme na 5+5 tipů, které byste měli znát. Prvních 5 tipů naleznete na odkazu, který přikládám níže, dalších pět pak najdete přímo v tomto článku.

Skrytí IP při hovorech

Kromě chatování můžete v rámci Viberu také komunikovat prostřednictvím hovorů. To se může hodit hned v několika různých případech – často se totiž určitá situace řeší o mnoho lépe hovorem než dopisováním. I přesto, že jsou hovory přes Viber zabezpečené, tak druhá strana může při troše snaze zjistit vaši IP adresu. Konkrétně je totiž v nastavení Viberu při hovorech aktivní peer-to-peer, což sice zlepší kvalitu hovoru, ale na druhou stranu tato funkce zobrazí vaši IP adresu i ostatním účastníkům hovoru. Pokud nechcete, aby se vaše IP adresa zobrazila, tak peer-to-peer stačí deaktivovat. Na hlavní stránce aplikace Viber klepněte vpravo dole na Více, a poté na Nastavení, kde se přesuňte do Soukromí. Tady sjeďte o kus níže a deaktivuje možnost Použít peer-to-peer.

Automatická záloha na iCloud

Ztráta jakýchkoliv dat může opravdu bolet. Největší bolest zažijete v případě, že ztratíte fotografie a videa. Kromě toho ale mohou být pro někoho cenné také zprávy, společně s přílohami. Jestliže chcete mít jistotu, že v rámci Viberu nepřijdete o žádné zprávy a ostatní data, tak je nutné zapnout automatickou zálohu na iCloud. Nejedná se samozřejmě o nic složitého a v případě, že se s vaším zařízením cokoliv stane, tak máte jistotu, že o data nepřijdete. Pro zapnutí automatické zálohy klepněte vpravo dole na Více, a poté na Nastavení. Zde nahoře klepněte na Účet, a poté na Záloha aplikace Viber. Zde rozklikněte Automaticky zálohovat a vyberte si, jak často se data mají zálohovat. Poté si případně aktivujte zálohování fotek a videí z Viberu. Zálohu doporučuji opravdu všem – je totiž lepší být připravený než překvapený.

Přidávání do skupin

Co si budeme nalhávat, asi nikdo z nás nemá úplně v lásce všemožné skupiny, a to především kvůli nespočtu notifikací, které z nich chodí. Ve většině případech uživatelé po připojení do skupin urychleně oznámení deaktivují. Čas od času se ale můžete ocitnout ve skupině, se kterou nemáte vůbec nic společného. Ve Viberu si každopádně můžete nastavit, kdo vás do skupin může přidávat. Chcete-li nastavit, aby vás do skupin mohly přidávat pouze vaše kontakty a nikoliv kdokoliv, tak se nejedná o nic složitého. Stačí přejít do Viberu, kde vpravo dole klepněte na Více, a poté na Nastavení. Zde rozklikněte sekci Soukromí a níže pak otevřete kolonku Kontrolujte, kdo vás může přidávat do skupin. Nakonec jen zaškrtněte možnost Moje kontakty.

Upozornění na narozeniny

Viber, stejně jako ostatní sociální sítě, vás může upozornit na narozeniny vašich kontaktů. I v tomto případě jsou ale oznámení o narozeninách pro mnoho jedinců spíše otravná. Narozeniny většiny blízkých si pamatujeme z hlavy a znát datum narozenin ostatních kontaktů není tak úplně důležité. V případě, že byste chtěli upozornění na narozeniny kontaktů deaktivovat, tak samozřejmě můžete. Stačí v pravém dolním rohu klepnout na Více, a poté na kolonku Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce Oznámení, kde jednoduše deaktivujte možnost Dostávat upozornění na narozeniny a popřípadě také Zobrazit připomenutí narozenin. Kromě toho si v této sekci můžete kompletně přenastavit i ostatní oznámení.

Blokování kontaktů

Občas se můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete někoho zablokovat. Zablokovaný uživatel vás poté nebude moci žádným způsobem kontaktovat, což se určitě hodí. Pokud máte někoho zablokovaného přímo v nastavení iOS, tak byste měli vědět, že se tyto blokované kontakty do Viberu nepřepíšou. To znamená, že vás zablokovaný kontakt může v rámci Viberu bez problémů kontaktovat. Chcete-li ve Viberu někoho zablokovat, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste vpravo dole klepnuli na Více, a poté na Nastavení. Jakmile se zde ocitnete, tak přejděte do Soukromí, kde rozklikněte Seznam blokovaných kontaktů. Pak už jen stačí klepnout na Přidat číslo a vybrat kontakty, které chcete zablokovat. Volbu potvrďte stisknutím Hotovo vpravo nahoře.

.