Zavřít reklamu

Možná jste už postřehli, že když vám napíše na Messengeru od Facebooku někdo, koho nemáte v přátelích, tak se jeho zpráva objeví ve speciální sekci Messengeru, která slouží ke zobrazení žádostí o zprávu. Vy si tak zprávu můžete prvně přečíst, a poté se rozhodnete, zdali ji chcete přijmout a odpovědět na ni, popřípadě jestli ji chcete smazat a neodpovídat. Podobnou funkci si můžete nastavit jednoduše i ve Zprávách na iPhonu. Pokud vás tohle nastavení zajímá, tak určitě dočtěte tento článek až do konce. Řekneme si totiž krok po kroku, jak na to.

Jak na iPhonu nastavit filtrování neznámých odesílatelů

Vzhledem k tomu, že jdeme něco nastavovat, tak je prakticky jasné, že se neobejdeme bez nativní aplikace Nastavení – tu tedy nyní otevřete. Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte níže, dokud nenarazíte na sekci s názvem Zprávy, kterou rozklikněte. Jakmile tak učiníte, opět sjeďte níže, kde se nachází funkce s názvem Filtrování neznámých odesílatelů. Tato funkce je v defaultním nastavení deaktivovaná, a proto ji musíte aktivovat. Jakmile tak učiníte, tak se v horní části aplikaci Zprávy objeví malé menu, ve kterém jsou pouhé dvě záložky. První záložka s názvem Kontakty a SMS slouží ke zobrazení klasických zpráv od známých lidí, které máte v kontaktech. Ve druhé sekci s názvem Neznámí odesílatelé se poté nachází odesílatelé, kteří se ve vašich kontaktech nenachází.

Jak už můžete z posledních vět minulého odstavce tušit, tak zprávy od známých a neznámých odesílatelů se filtrují podle toho, zdali máte odesílatele uloženého v kontaktech. Pokud se tedy chystáte tuto funkci zapnout, tak je nutné, abyste všechny vaše známé odesílatele měli uložené v kontaktech. Mohlo by se tak nedopatřením stát, že váš kamarád, jehož číslo si pamatujete z hlavy a nepotřebujete si jej tak ukládat, se rázem objeví v sekci neznámých odesílatelů. Aktivaci funkce pro filtrování si tedy prvně raději dvakrát rozmyslete.

filtrování neznámých odesílatelů v ios
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

    jo kdysi sem si to nastavil. od te doby se mi nezobrazuji zadne nove prichozi zpravy. ani od znamych ani od neznamych odesilatelu. pokud se sam manualne nepodivam do zprav tak nevim jestli mi neco prislo nebo ne.

celý text

Čtěte více