Zavřít reklamu

Když na stránkách našich magazínů píšeme o aplikacích pro tvorbu poznámek, připomínek a dalších podobných záznamů, častokrát doporučujeme i aplikaci Notion. Tento multiplatformní nástroj nabízí bohaté možnosti využití, a my vám v našem dnešním článku přinášíme pět zajímavých tipů nejen pro ty, kteří začínají s Notion na Macu.

Rychlé vyhledávání

Aplikace Notion na Macu nabízí funkci rychlého a přizpůsobitelného vyhledávání. Pro zahájení vyhledávání stiskněte klávesovou zkratku Cmd + P. Zobrazí se vám vyhledávací pole, do kterého zadáte požadovaný výraz. V případě, že chcete pro výsledky vyhledávání nastavit filtrování, klikněte na modrý nápis Add Filter vlevo dole pod vyhledávacím polem.

Rychlé vytvoření nového bloku

V dokumentech v aplikaci Notion můžete vytvářet všechny možné druhy obsahu počínaje obyčejným textem přes seznamy úkolů či kalendářní záznamy až po mediální obsah. Pokud si při tvorbě specifického druhu obsahu chcete ušetřit čas i práci, napište klasické lomítko (Shift + /). Zobrazí se vám menu, ze kterého můžete vybrat požadovaný typ obsahu či textu.

Zamykání stránek

Aplikace Notion nabízí stejně jako řada dalších nástrojů tohoto typu možnost uzamčení stránek. Tímto způsobem můžete například v případě kolektivní spolupráce zabránit nechtěným úpravám sdíleného dokumentu. Otevřete dokument, který chcete upravit, a poté v pravém horním rohu okna aplikace klikněte na ikonku tří teček. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí jen kliknout na Lock Page.

Vkládání obsahu jiného typu

Notion nabízí opravdu bohaté možnosti, co se týče vkládání obsahu jiného typu. Do vašich dokumentů v Notion můžete vkládat také obsah, který se nachází jinde na webu – obrázky, videa, ale třeba také mapy a spoustu dalšího. Pokud chcete do vašeho dokumentu v Notion vložit obsah odjinud, napište nejprve lomítko (Shift + /). Poté v menu, které se vám zobrazí, zamiřte do sekce Embeds. Poté zvolte typ obsahu a vložte jej.

Nastavení připomínek

Notion je opravdu multifunkční aplikace, která nabízí obrovskou spoustu možností nejen co se týče tvorby. V dokumentech si totiž u jednotlivých částí můžete v Notion nastavit také připomínky, a to jak pro sebe, tak i pro uživatele, kteří s vámi případně na daném dokumentu spolupracují. Nejprve v dokumentu vyhledejte pasáž, u které chcete nastavit připomínku. Poté napište „@“ a zadejte datum, čas a podrobnosti připomínky, případně jméno uživatele, kterého chcete zahrnout.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.