Zavřít reklamu

iOS App Store nabízí širokou škálu nejrůznějších aplikací pro sólovou práci i týmovou spolupráci. Než ale najdete tu pravou, může to někdy chvíli trvat. Pokud se stále ještě rozhodujete, můžete vyzkoušet aplikaci Notion, kterou vám představujeme v našem dnešním článku.

Vzhled

Po přihlášení (Notion podporuje funkci Sign in with Apple) a určení, zda budete aplikaci používat pro osobní potřebu (zdarma) nebo pro účely spolupráce (od 4 dolarů měsíčně – podrobnosti o plánech najdete zde), vás čeká seznámení s domovskou obrazovkou aplikace. Na liště ve spodní části obrazovky najdete tlačítka pro vyhledávání, aktualizace a tvorbu nového obsahu. V levém horním rohu se nachází tlačítko pro přechod k seznamům a nastavení, vpravo nahoře pak najdete tlačítko pro sdílení, export a další práci s textem. V aplikaci pro vás možná bude zpočátku těžké se zorientovat, vzorový projekt ale poslouží jako užitečné vodítko.

Funkce

Aplikace Notion představuje virtuální pracoviště a místo, kde můžete mít pohromadě a přehledně všechny své dokumenty, poznámky, informace, projekty a další užitečný obsah. Notion je aplikace, určená zejména pro práci v týmech, a odpovídají tomu i její funkce, jako je například možnost spolupráce na projektech v reálném čase – využití pro ni ale jistě najdou i jedinci, kteří pracují samostatně. Notion nabízí podporu řady druhů příloh, umožňuje práci s různými druhy, přidávání záložek, tvorbu seznamů a mnoho dalšího. Pracovat můžete jak s vlastním obsahem, tak i se šablonami. V textu můžete přidávat obrázky, zmínky, poznámky, k projektům můžete přiřazovat prioritu, označovat typy projektu, přidělovat statusy, přidělovat role jednotlivým spolupracovníkům a měnit vzhled obsahu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více