Zavřít reklamu

Hodinky Apple Watch jsou velice užitečným pomocníkem a už dávno neslouží pouze jako prodloužená ruka iPhonu. S příchodem každé nové verze operačního systému watchOS přibývá v Apple Watch řada nových funkcí a vylepšení, která vaše chystré hodinky od Applu činí ještě lepšími. Pokud patříte mezi majitele Apple Watch, určitě si nenechte ujít naši pětici tipů a triků pro jejich efektivnější využívání.

Přehled o časových pásmech

Řada lidí potřebuje mít z různých důvodů často přehled o více časových pásmech najednou. Nové ciferníky z operačního systému watchOS 7 vám umožňují sledovat různá pásma. Na svých Apple Watch dlouze stiskněte displej a posouváním obrazovky směrem doleva se přemístěte až k tlačítku “+”. Klepněte na něj a ze seznamu ciferníků vyberte GMT. Vnitřní část tohoto ciferníku vám bude ukazovat aktuální čas pro vaši lokalitu, u vnější části si můžete nastavit libovolné časové pásmo. Nastavení pásma provedete po krátkém klepnutí (nikoliv tedy po klasickém dlouhém stisku) na ciferník GMT. Pásmo vybíráte otáčením digitální korunky hodinek.

Používejte zkratky

Na svých Apple Watch můžete podobně jako na iPhonu nebo na iPadu používat také zkratky Siri. Nově zde najdete nejen příslušnou aplikaci, ale můžete si nastavit také komplikaci se zkratkou. Pro přidání komplikace dlouze stiskněte ciferník, klepněte na Upravit a posouvejte obrazovku doleva, dokud se nedostanete do sekce Komplikace. Klepněte na vybranou komplikaci a poté ze seznamu vyberte zkratku.

Ovládejte ovládací centrum

V Ovládacím centru na vašich Apple Watch se nachází řada užitečných tlačítek, některá z nich ale možná vůbec nevyužijete. V operačním systému watchOS máte naštěstí možnost si Ovládací centrum plně přizpůsobit. Nejprve jej aktivujte posunutím obrazovky zdola směrem nahoru. Zajeďte až dolů a ve spodní části Ovládacího centra klepněte na Upravit. Poté stačí jen klepnout na červenou ikonku u tlačítka, které chcete odstranit.

Maximální soustředění

Novější verze operačního systému watchOS nabízí užitečnou funkci s názvem Čas ve škole. Ta je sice primárně určená mladším uživatelům, využijete ji ale také vy – po její aktivaci totiž dojde k uzamčení obrazovky vašich Apple Watch i vašeho iPhonu a automatické aktivaci režimu Nerušit. Aktivujte Ovládací centrum a jednoduše klepněte na ikonku hlásící se postavy. Režim Čas ve škole deaktivujete otočením digitální korunky hodinek.

Extra velký ciferník

Apple Watch nabízí bohaté možnosti, co se týče komplikaci, obvykle se ale na jednom ciferníku nachází více komplikací. Pokud ale potřebujete na displeji vašich Apple Watch zobrazit jen jednu velkou komplikaci, můžete využít ciferník s názvem Extra velký, který sice nabízí prostor jen pro jednu komplikaci, příslušné informace zde ale budete mít opravdu dobře zobrazené.

.