Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika měsíci neuniklo představení nových operačních systémů, konkrétně iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS 14. Apple všechny tyto vyjmenované operační systémy představil v rámci vývojářské konference WWDC20, která letos kvůli pandemii koronaviru nemohla proběhnout ve fyzické podobě, ale pouze v té digitální. Všechny systémy, které Apple představil, si už nyní mohou uživatelé vyzkoušet v rámci vývojářských či veřejných beta verzí. Nejvíce novinek samozřejmě přibylo v iOS a iPadOS 14, nový designový kabátek si poté vysloužil macOS 11 Big Sur. Pozadu však nezůstal ani watchOS 7.

Konkrétně jsme se ve watchOS 7 dočkali hned několika nových a skvělých funkcí. Zmínit lze například analýzu spánku společně s novým režimem spánku a dále funkci pro správné mytí rukou. Kromě toho jsme se však dočkali také možnosti pro sdílení ciferníků. Pokud ve watchOS 7 na vašich Apple Watch podržíte na domovské obrazovce prst na některém ciferníku, tak jej můžete jednoduše sdílet – stačí klepnout na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou). Vámi vytvořený ciferník poté můžete sdílet v rámci jakékoliv chatovací aplikace. Ciferník se tímto bude sdílet společně se všemi komplikacemi z různých aplikací. Pokud se nějaký uživatel rozhodne pro importování ciferníku, ve kterém se nachází komplikace z nějaké aplikace, tak získá možnost pro jejich instalaci. Dobrou zprávou je, že celé tohle sdílení ciferníků probíhá skrze odkazy.

watchOS 7:

To znamená, že ciferníky můžete jednoduše sdílet tak, že komukoliv pošlete odkaz pro jeho stažení. Uživatelé tak nejsou limitováni sdílením pouze v aplikacích od Applu a odkazy na vlastní ciferníky mohou sdílet různě na internetu. Pokud si nyní říkáte, že by v tomto případě přišla vhod nějaká galerie s ciferníky, tak rozhodně nejste jediní. Jedna taková galerie už je na internetu k dispozici a nazývá se buddywatch. Funguje naprosto jednoduše – ciferníky jsou zde rozdělené do několika různých kategorií, které si můžete jednoduše procházet. V případě, že se vám podařilo vytvořit nějaký skvělý ciferník, který byste chtěli sdílet, tak i na tohle v buddywatch mysleli. Jakýkoliv ze svých ciferníků tedy můžete pomocí formuláře jednoduše sdílet.

buddywatch_ciferniky
Zdroj: buddywatch.app

Jak a kde stahovat ciferníky na Apple Watch

Pokud chcete zjistit, jakým způsobem můžete ciferníky (nejen) z buddywatch instalovat, tak věřte, že se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

  • Na vašem iPhonu v rámci Safari (důležité) přejděte na stránky buddywatch.
  • Na stránkách buddywatch si pomocí kategorií najděte ten ciferník, který se vám líbí, a poté jej rozklikněte.
  • Po rozkliknutí klepněte pod ciferníkem na tlačítko Download.
  • Zobrazí se upozornění o stahování, ve kterém klepněte na Povolit.
  • Poté se automaticky otevře aplikace Watch, kde klepněte dole na tlačítko Pokračovat.
  • V případě, že ciferník obsahuje nějaké komplikace z aplikací, které nemáte nainstalované, tak nyní dostanete možnost pro jejich instalaci.
  • Jakmile potřebné aplikace nainstalujete, tak stačí celý proces dokončit.

Nakonec už jen stačí, abyste si na Apple Watch ciferník zobrazili. Na úplný závěr ještě podotknu, že pro výše uvedenou instalaci ciferníků potřebujete mít na Apple Watch nainstalovaný operační systém watchOS 7 a na iPhonu samozřejmě iOS 14.

.