Zavřít reklamu

Na Apple Watch si můžete vybrat ze široké řady různých ciferníků, které si navíc můžete přizpůsobit k obrazu svému. Na výběr je například z přehledných infografů, designových přechodů, anebo klasických ciferníků, které zobrazují jen čas. Méně uživatelů ale ví, že si na Watch můžete jakožto ciferník také nastavit oblíbenou fotografii. Existuje několik způsobů, které můžete pro vytvoření ciferníku z fotografie využít. V dnešním článku se tedy společně krok po kroku podíváme, jak na to.

Vytvoření ciferníku s fotografiemi v aplikaci Watch

Na vašem iPhonu, se kterým máte spárovány Apple Watch, se přesuňte do aplikace Watch. Zde se poté ve spodním menu přesuňte do sekce Galerie ciferníků. Poté sjeďte níže, dokud neuvidíte ciferník Fotografie. Ten poté rozklikněte. Tento ciferník funguje tak, že se po každém zvednutí zápěstí či odemčení hodinek objeví nová fotka. Fotky, které se objeví, si můžete nastavit níže pod nadpisem Obsah. Zvolit si můžete buď synchronizované fotografie přímo z Apple Watch, či si můžete vybrat klasické fotografie v možnosti Fotky, anebo zvolíte možnost Dynamicky, kdy se na ciferníku objeví fotky z vašich nedávných vzpomínek. Po vybrání obsahu si samozřejmě můžete ještě zvolit, kde se bude nacházet čas. Poslední možnost je nastavení až dvou komplikací nad, či pod časem. Jakmile budete mít vše nastaveno, tak klikněte na tlačítko Přidat.

Vytvoření ciferníku s fotografií v aplikaci Fotky

Pokud si chcete rychle nastavit na ciferník jen jedinou fotografii přímo z aplikace Fotky, tak můžete. Postup je velice jednoduchý, stačí, když si otevřete tu fotku, kterou chcete na ciferník použít. Poté u ni klikněte na tlačítko sdílení (ikona čtverečku se šipkou) v levém dolním rohu a z možností, které se zobrazí, vyberte Vytvořit ciferník. Nyní si vyberte, zdali chcete klasické zobrazení, anebo zobrazení kaleidoskopu. Poté si už jen opět stačí vybrat pozici času, komplikace a stisknout tlačítko Přidat.

Vytvoření ciferníku s fotografií na Apple Watch

Pokud nemáte poblíž iPhone, tak k vytvoření ciferníku můžete využít i vaše Apple Watch. Na jablečných hodinkách přejděte do aplikace Fotografie a najeďte si na fotku, kterou chcete použít jako ciferník. Poté silně zatlačte na displej a zvolte možnost Vytvořit ciferník. Poté si zvolte, zdali chcete využít verze klasické fotky, anebo kaleidoskopu. To je vše, váš ciferník s fotografií byl vytvořen a přidán do seznamu ciferníků. Pro změnu jeho parametrů na něj stačí na domovské obrazovce silně zatlačit, a poté si zvolit, kam chcete umístit různé komplikace.

Ciferníky si můžete z fotografií jednoduše vytvořit jak na iPhonu, tak také přímo na Apple Watch. Pokud však máte po ruce iPhone, tak doporučuji, abyste ciferníky tvořili zde. Je to o mnoho jednodušší a přehlednější, než na malém displeji hodinek. Zároveň si jednoduše můžete nastavit, jak budou na ciferníku rozmístěny hodiny a komplikace.

.