Zavřít reklamu

Aplikací, které slouží ke komunikaci a posílání mediálních i jiných souborů mezi uživateli, je samozřejmě hodně. U řady lidí se velké oblibě těší WhatsApp. Pokud i vy patříte mezi uživatele této populární komunikační platformy, určitě oceníte naši dnešní nabídku tipů a triků, díky kterým pro vás bude práce s WhatsAppem na vašem iPhonu ještě pohodlnější, lepší a efektivnější.

Přidání konverzace na plochu

Chtěli byste mít na ploše vašeho iPhonu umístěný chat s konkrétní osobou pro snazší a rychlejší přístup? Cesta k tomuto řešení vede přes nativní aplikaci Zkratky, ve klepnete v pravém horním rohu na „+“. Zvotle Přidat akci, v seznamu aplikací vyberte WhatsApp a klepněte na Poslat zprávu přes WhatsApp. Zadejte příjemce a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku nastavení. Zvolte Přidat na plochu a poté přizpůsobte detaily zkratky, jako je název a ikonka. Poté stačí už jen vpravo nahoře klepnout na Přidat.

Odeslání dlouhého videa

Aplikace WhatsApp bohužel stanovuje maximální velikost pro video, které odesíláte coby přílohu z nativních Fotek. V případě, že byste toto opatření chtěli obejít, existuje poměrně snadná a rychlé cesta. Nejprve ve fotogalerii vašeho iPhonu vyberte video, které chcete poslat. U videa klepněte na ikonku sdílení a zvolte Uložit do Souborů. Poté spusťte WhatsApp a ve vybrané konverzaci klepněte ve spodní části displeje na „+“. V menu zvolte Dokument a poté stačí jen video vybrat ze složky v nativních Souborech a přiložit do konverzace.

Zrušení automatického stahování médií

Pokud na WhatsAppu otevřete konverzaci, která obsahuje jakoukoliv přílohu – ať už fotografii, dokument nebo video, dojde k automatickému uložení dané přílohy do fotogalerie vašeho iPhonu (neplatí pro fotografie, u kterých bylo nastavené jednorázové zhlédnutí). Pokud nechcete, aby k tomuto docházelo, spusťte na vašem iPhonu WhatsApp a zvolte Nastavení. Klepněte na Úložiště a data a v sekci Automatické stahování médií postupně u jednotlivých položek vyberte možnost Nikdy.

Efekty při focení a natáčení

Do konverzací na WhatsAppu můžete odesílat fotografie a videa z fotogalerie vašeho iPhonu, přičemž tyto soubory si můžete přímo v aplikaci upravit. U vybrané konverzace klepněte vlevo dole na „+“ a přidejte fotografii. Poté v horní části displeje klepněte na ikonku tužky pro ruční kreslení, ikonku T pro vložení textu nebo emotikon pro přidání samolepky.

Dvoufaktorové ověření

Ve WhatsAppu často probíhají konverzace, které byste jen neradi pouštěli do světa. Samotné konverzace jsou sice chráněny koncovým šifrováním, to ale nebrání tomu, aby se někdo jiný pokusil dostat do vašeho WhatsAppového účtu. Pokud chcete svůj účet efektivněji ochránit, aktivujte dvoufaktorové ověření. Spusťte WhatsApp a zamiřte do Nastavení. Klepněte na Účet -> Dvoufaktorové ověření, a zde proveďte aktivaci.

.