Zavřít reklamu

Apple dnes rozšířil své reklamy v App Store (Search Ads) do dalších 46 zemí světa a na seznamu nově nechybí ani Česká republika. Pro vývojáře to znamená, že budou moct své aplikace jednoduše zviditelnit. Naopak běžný uživatel bude nově v obchodě s aplikacemi častěji narážet na reklamy.

Přepracovaný App Store, který na iPhony a iPady dorazil spolu s iOS 11, přinesl několik nových funkcí. Jednou z nich je i nabídka pro vývojáře, kteří mohou své aplikace zviditelnit prostřednictvím reklamy. Za vývojářem stanovenou částku se tak aplikace nebo hra zobrazí na přední příčce po vyhledání specifického klíčového slova – například při zadaní „Photoshop“ do vyhledávání se jako první zobrazí aplikace PhotoLeaf.

App Store Search Ads CZ FB

Celá funkce je ale o něco sofistikovanější, než se může na první pohled zdát. Aplikace se totiž zobrazují nejenom na základě klíčových slov, ale také na podle modelu iPhonu a iPadu, polohy uživatele a několika dalších aspektů. Vývojáři si navíc mohou stanovit nejvyšší měsíční částku, kterou chtějí za reklamu v App Store utratit a platí jen za uskutečněné instalace aplikace – kdo nabídne za instalaci více peněz, ten se zobrazí v žebříčku jako první.

Reklamy v App Store se leckomu mohou jevit jako honba Applu za dalšími penězi. Ve skutečnosti ale mohou být mocným nástrojem pro začínající vývojářská studia, která chtějí zviditelnit svoji novou aplikaci a dostat ji tak mezi potencionální zájemce. Tuto možnost nově získávají i vývojáři z Česka a dalších 45 zemí. Z původních 13 jsou tak Search Ads nyní dostupné v 59 zemí světa.

Zdroj: Apple

.