Zavřít reklamu

Pro zjištění a naplánovaní trasy z bodu A do bodu B, stejně jako pro účely navigace a řadu dalších souvisejících záležitostí, existuje celá řada různých aplikací. Mezi ty nejoblíbenější patří Google Maps. Pokud se i vy řadíte mezi jejich nadšené uživatele, určitě se vám bude hodit naše dnešní pětice tipů a triků pro jejich efektivnější využívání.

Stažení offline mapy

Chcete se pojistit pro případ, že se na svých cestách ocitnete na místě bez signálu? Můžete si v Google Maps s předstihem pořídit offline mapu vámi vybrané oblasti. Postup je velice jednoduchý – zadejte oblast, jejíž mapu chcete stáhnout offline, a povytáhněte kartu ve spodní části displeje iPhonu. Pod názvem oblasti zcela vpravo klepněte na Stáhnout. Do výběru umístěte oblast, jejíž mapu chcete stáhnout offline, a potvrďte klepnutím na Stáhnout vpravo dole.

Najděte zastávky na trase

Pokud na vaší cestě máte dostatek času, nemusíte se nutně omezovat jen na přepravu jako takovou, ale můžete se také zastavit na některých zajímavých místech. Nejprve naplánujte svou trasu a poté spusťte navigaci. Poté napravo klepněte na ikonku lupy a v sekci Vyhledat po cestě zadejte požadovanou kategorii.

Snazší přiblížení

Google Maps nabízí pochopitelně také možnost přiblížení a oddálení. Většina z nás pro tyto účely používá gesto sevření nebo naopak rozevření dvou prstů. Pokud chcete na Google Maps rychle a snadno přiblížit vybranou oblast, existuje ještě jeden způsob, který je rychlejší a snazší – stačí jednoduše na dané místo dvojitě poklepat prstem.

Pojmenujte si vybraná místa

Máte uprostřed rozlehlého parku oblíbené místo, kam rádi chodíte na piknik? Objevili jste při letní dovolené dokonalé místo na pláži a chcete vědět, kam přesně se máte příští rok vrátit? Můžete v Google Maps využít funkci vlastního pojmenování vybraných míst. Nejprve na mapě vyhledejte příslušné místo a dlouze jej stiskněte. Klepněte na spodní část obrazovky a poté v kartě s menu stačí jen vybrat Štítek a místo pojmenovat.

Nechte se inspirovat

Google Maps nabízí kromě jiného také možnost tvorby seznamů zajímavých míst. Pokud se chystáte na výlet, můžete si v aplikaci nechat pro inspiraci zobrazit tento typ seznamů. Nejprve vyhledejte cíl vaší cesty a poté klepnutím na spodní část obrazovky aktivujte menu. Zajeďte o něco níže, a poté v sekci Vybrané seznamy můžete prohlížet doporučená místa.

.