Zavřít reklamu

Apple Watch lze považovat za prodlouženou ruku iPhonu. Vzhledem k tomu, že jsou hodinky od Applu s jablečným telefonem vyloženě propojené, tak to znamená, že v nich najdete mnoho různých osobních a citlivých dat, která by měla za každou cenu zůstat chráněná. Dobrou zprávou je, že Apple na poli bezpečnosti odvádí opravdu skvělou práci a i Apple Watch jsou perfektně zabezpečené. I přesto existuje několik tipů pro ještě lepší zabezpečení Apple Watch a my se v tomto článku podíváme na 5 z nich.

Detekce zápěstí

Jablečné hodinky disponují speciálním senzorem, který dokáže určit, zdali jsou přiložené na vaši kůži, anebo nikoliv. To znamená, že hodinky díky senzoru poznají, zdali máte hodinky nasazené, či nikoliv. Díky tomu se pak mohou Apple Watch po sundání, automaticky a bez vašeho zásahu, uzamknout, což se hodí. Pro aktivaci této funkce přejděte na iPhone do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Kód, kde funkci Detekce zápěstí aktivujte.

Složitý kódový zámek

Stejně jako na iPhonu, tak i na Apple Watch si můžete nastavit složitý kódový zámek. Ve výchozím nastavení má většina z nás nastavený kód čtyřmístný, aktivací složitého zámku si však můžete nastavit až desetimístný kódový zámek. Pro aktivaci této funkce a nastavení nového kódového zámku přejděte na iPhone do aplikace Watch, a poté přejděte do Moje hodinky → Kód. Zde deaktivujte přepínačem funkci Jednoduchý kód, a poté si podle instrukcí nastavte ten nový a dlouhý.

Zobrazení oznámení po klepnutí

Na Apple Watch si můžete jednoduše nechat zobrazit prakticky jakákoliv oznámení z aplikací. S některými těmito oznámeními můžete také interagovat – například odpovídat na zprávy apod. Když jablečné hodinky máte nasazené na ruce, tak ve výchozím nastavení automaticky zobrazí obsah oznámení, což může být svým způsobem nebezpečné. Nastavit si však můžete, aby se obsah oznámení zobrazil až poté, co prstem klepnete na displej. Tuto funkci aktivujete tak, že na iPhone přejdete do aplikace Watch, a poté otevřete Moje hodinky → Oznámení. Zde pak aktivujte přepínačem funkci Celá oznámení zobrazovat klepnutím.

Vypnutí odemčení z iPhonu

Apple Watch lze jednoduše odemknout po nasazení na zápěstí zadáním kódového zámku. Kromě toho je ale můžete odemknout také prostřednictvím jablečného telefonu. Stačí, abyste Apple Watch měli nasazené na zápěstí, a poté zadali kódový zámek nebo se autorizovali na jablečném telefonu. Co si však budeme nalhávat, z hlediska bezpečnosti je tato funkce určitým způsobem riziková. To znamená, že pro zachování bezpečnosti byste ji měli vypnout. Stačí přejít na iPhone do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Kód. Zde už stačí deaktivovat funkci Odemykat z iPhonu.

Automatické smazání dat

Máte strach z toho, že se vaše Apple Watch někdy dostanou do nepovolaných rukou, jelikož na nich máte uloženou hromadu citlivých dat? Pokud jste si odpověděli kladně, tak pro vás mám jednu skvělou funkci, kterou zvýšíte zabezpečení. Konkrétně si totiž můžete nastavit, aby se po 10 chybných zadáních kódů na jablečných hodinkách automaticky smazala veškerá data. Tuto funkci mimo jiné aktivovat i na iPhonu. Pro zapnutí na Apple Watch otevřete na iPhone aplikaci Watch, a poté přejděte do Moje hodinky → Kód. Zde už jen stačí přepínačem aktivovat funkci Smazat data.

.