Zavřít reklamu

Žádosti o zprávy

Pokud vám někdo neznámý napíše zprávu, neobjeví se vám klasicky v chatu, ale v sekci „Žádosti“. Zde si zprávu a profil odesílatele můžete prohlédnout bez odeslání potvrzení o přečtení. Na základě obsahu zprávy se pak můžete svobodně rozhodnout, zda žádost přijmete a zahájíte konverzaci, ignorujete ji, nebo odesílatele rovnou zablokujete. Pokud žádost schválíte, konverzace se automaticky přesune do seznamu chatů. Všechny žádosti o zprávu najdete na hlavní stránce v levém horním rohu pod vaším profilem. Stačí klepnout na „Žádosti o zprávu“. Pro jistotu si zkontrolujte i kategorii „Spam“, kam se občas můžou zprávy od neznámých zatoulat.

Sdílení polohy

Potřebujete dát vědět kamarádovi, kde se nacházíte? Už nemusíte zdlouhavě popisovat adresu nebo posílat nepřesné screenshoty mapy. Díky funkci sdílení polohy v Messengeru to zvládnete během pár sekund!

Jak na to:

 • Otevřete konverzaci s osobou, které chcete sdílet svou polohu.
 • Vedle textového pole pro zprávu klepněte na ikonu +.
 • Vpravo vyberte ikonu navigační šipky.

Stiskněte tlačítko Začít sdílet aktuální polohu.
Vaše poloha se bude sdílet po dobu 60 minut. Příjemce konverzace obdrží upozornění a zobrazí se mu vaše aktuální poloha na mapě. Může tak snadno a rychle zjistit, kde se nacházíte, ať už ho čekáte na schůzku nebo potřebujete s něčím pomoc.

Skupinové konverzace

Potřebujete se domluvit s partou na výletě, zorganizovat pracovní projekt nebo si jen tak popovídat s kamarády? Právě pro tyto případy jsou tu skupinové chaty v Messengeru. Díky nim snadno spojíte neomezený počet lidí a budete s nimi moct sdílet fotky, videa, zprávy a zábavu.

Jak na to:

 • Otevřete aplikaci Messenger a klepněte na ikonu tužky a papíru vpravo nahoře.
 • Vyberte možnost „Vytvořit novou skupinu“.
 • Vyhledejte kontakty, které chcete do skupiny přidat, a zaškrtněte je. Můžete také zadat název pro skupinu.
 • Napište úvodní zprávu a odešlete.

To je vše! Skupinová konverzace je vytvořena a můžete začít chatovat, sdílet fotky, videa, GIFy a samolepky. V nastavení konverzace pak můžete upravovat název, přidávat další členy, měnit přezdívky a spravovat oprávnění.

Samolepky a avatary

Messenger nabízí zábavný způsob, jak se vyjádřit v online komunikaci – pomocí vlastních avatarů. Vytvořte si Memoji v iMessage a oživte tak konverzace vtipnými obrázky, které znázorňují vás samotné. Podobně si v Messengeru nastavte avatara podle svého gusta a posílejte s ním samolepky.

Postup je snadný:

 • Otevřete libovolnou konverzaci.
 • Vpravo od textového pole pro zprávu klepněte na ikonu emoji.
 • V nabídce zvolte „Možnosti avatara“.
 • Vytvořte si avatar dle vlastních představ.
 • Po vytvoření avatara ho v konverzacích využijete hned několika způsoby:

Automatické ukládání mediálních příloh

Máte kromě Messengeru v oblibě i jiné chatovací aplikace, jako je například WhatsApp? Pak jistě víte, že tato platforma automaticky ukládá veškeré přijaté fotografie a videa do galerie vašeho telefonu. Pro někoho to může být praktická funkce, avšak pro uživatele s velkým počtem kontaktů a aktivitou v chatových skupinách se může jednat spíše o nechtěnou záplavu obsahu. Pokud ale fotky a videa z Messengeru běžně ukládáte a přejete si jejich automatické ukládání, i zde máte možnost. Na hlavní stránce aplikace klepněte na ikonu svého profilu v levém horním rohu a poté přejděte do sekce „Fotky a média“. Zde jednoduše aktivujte možnost „Ukládat fotky a videa“.

.