Zavřít reklamu
iWant

5 tipů pro návštěvu Apple Parku

iWant

V kalifornském Cupertinu pomalu vyrostlo nové sídlo společnosti Apple – Apple Park. Futuristický, skvěle vybavený areál v hodnotě pěti miliard dolarů láká návštěvníky z celého světa. Jak si jeho návštěvu užít na maximum?

Areálu Apple Parku dominuje kruhová budova se stěnami z obřích skleněných panelů, ukrývající velké množství kancelářských prostor. Do Apple Parku každý den míří nejen zaměstnanci společnosti, ale také návštěvníci z řad fanoušků společnosti.

1. Bez auta to nepůjde

Klasická hromadná doprava do Silicon Valley příliš často nejezdí. Ideálním způsobem, jak se do Apple Parku dostat ze San José nebo San Franciska, je tedy auto. Návštěvníci mohou využít i některou z půjčoven aut nebo sdílenou jízdu.

2. Kam veřejnost nesmí

Kampus jako takový není běžně veřejnosti přístupný. Lidé, kteří se rozhodnou Apple Park navštívit, se mohou procházet v nejbližším okolí. Do hlavní budovy nebo do prostor Steve Jobs Theater ale přístup nemají.

3. Návštěvnické centrum

V Applu velmi dobře chápou, jak lákavý je kampus pro veřejnost, a rozhodli se jí vyjít vstříc. Do prostor, určených výhradně zaměstnancům, se běžný člověk nedostane, stačí ale přejít ulici a ocitnete se u prosklené budovy návštěvnického centra, obklopené spoustou volného prostoru pro parkování.

V centru je instalována expozice, týkající se Apple Parku, prodejna, nebo třeba terasa s výhledem a občerstvením. Ve všední den ráno zde můžete potkat zaměstnance Applu, dlouhou chvíli si můžete zkrátit brouzdáním na internetu díky rychlému a spolehlivému WiFi připojení. Zajímá vás, čím se v kavárně můžete občerstvit? Podívejte se na menu do galerie našeho článku.

4. Prodejna s bonusem

Součástí návštěvnického centra je Apple Store, nejedná se ale o klasickou Apple prodejnu s nabídkou jablečných produktů. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet rozšířenou realitu, s jejíž pomocí nahlédnou do “zapovězeného” kampusu, nebo třeba zakoupit exkluzivní merch v podobě unikátních triček a doplňků. Na rozdíl od běžných Apple Stores zde nenajdete Genius Bar nebo možnost oprav.

5. Luxusní vyhlídka

Skutečnou korunou návštěvnického centra je nádherná střešní vyhlídka, na kterou vede elegantní bílé schodiště, navržené samotným Jonym Ivem. Vyhlídka nabízí nejbližší veřejně dostupný pohled na Apple Park v podobě kousíčku nákladné budovy, viditelného mezi vzrostlými stromy.