Zavřít reklamu

Google s obrovským náskokem na své konkurenty opanuje pozici nejoblíbenějšího vyhledávače, a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se v brzké době mělo něco změnit. Tento vyhledávač má také speciální aplikaci, která se nesmírně hodí. My si dnes ukážeme několik funkcí, které se při používání Googlu neztratí.

Zabezpečení Google účtu

Většina technologických gigantů dokáže zabezpečit účet pomocí dvoufázového ověření, kdy vám ke přihlášení nestačí pouze heslo, ale i ověřovací kód, který přijde prostřednictvím SMS zprávy. Jako ověření však můžete použít i aplikaci od Googlu. Pro nastavení se přesuňte na tyto stránky, po přihlášení vyberte z navigační nabídky Zabezpečení, v sekci Přihlášení rozklikněte Dvoufázové ověření a poté Začínáme. Zaškrtněte, že chcete používat výzvy Google, a pokud máte aplikaci Google ve smartphonu nainstalovanou a jste k účtu přihlášeni, vyberte telefon, který pro ověřování chcete použít. Po přihlášení k účtu vám vždy dojde jako druhý krok ověření notifikace na telefon, kterou pak stačí jen rozkliknout a povolit přihlášení.

Sledování věcí, co vás zajímají

Jestli rádi brouzdáte po internetu, ale nemáte oblíbenou konkrétní webovou stránku, může Google nabízet relevantní články pro vás. Abyste si sledování pro jednotlivá témata zapnuli, v aplikaci otevřete kartu Více, přesuňte se do Nastavení, rozklikněte Zájmy a nakonec klepněte na Vaše zájmy. Zobrazí se vám ty doporučené, které Google vyhodnotil na základě procházení webů a vyhledávání. U těch, které chcete sledovat, klepněte na ikonu +.

Nastavení notifikací

Google nabízí funkci, díky které vám bude na základě vaší polohy zasílat různá oznámení. Abyste je zapnuli, opět se přesuňte na kartu Více, otevřete Nastavení a v něm Oznámení. Podle potřeby aktivujte přepínače pro sport, počasí, dojíždění a čas odjezdu, zájmy, akcie, místa, filmy a televizní pořady, informace o letech, firemní zápisy, zkoušky, cestování a doporučení.

Pokládání dotazů hlasem

Všichni, kdo Google aplikaci používají, jistě vědí o hlasovém vyhledávání, které funguje opravdu spolehlivě. Na Androidu zde dokonce můžete v češtině zadat pokyn pro navigaci, zavolat nebo napsat připomínku. To sice v iOS prostřednictvím aplikace Google možné není, některé výsledky vám ale Google dokáže hlasem přečíst. Nejdříve otevřete kartu Více, na ní se přesuňte do Nastavení a klepněte na Hlas. Zapněte přepínač Hlasové výsledky, díky kterému budou výsledky vyhledané hlasem čteny nahlas, a dále aktivujte Klíčové slovo OK Google, což zajistí, že kdykoliv bude aplikace otevřená a vy vyslovíte frázi OK Google, spustí se hlasové vyhledávání. Google v iOS umí komunikovat jen v omezené míře, pokud se jej ale zeptáte například na počasí, čas, sport nebo údaje o různých objektech, jako například kolik měří Eiffelova věž, výsledek přečte hlasem.

Úprava návrhů na hlavní obrazovce

Na domovské stránce vidíte kromě ikony pro hlasové vyhledávání a vyhledávací pole návrhy, které Google poskytuje. Pokud je nějaký z nich pro vás irelevantní nebo se na něj chcete naopak zaměřit, existuje zde jednoduchý způsob. Abyste tak učinili, klepněte u tohoto návrhu na ikonu tří teček a vyberte, jestli chcete toto téma sledovat nebo nezobrazovat, skrýt tento článek nebo nesledovat tento web.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více