Zavřít reklamu

Mezi opravdu povedené navigační aplikace patří právě Mapy.cz od Seznamu, které obsahují pro Českou republiku nejpodrobnější údaje ze všech navigací. My si ukážeme několik funkcí, které se při používání rozhodně budou hodit.

Prozkoumávání okolí

Pomalu nám začínají prázdniny a dovolená, a to je signál pro objevování nových míst. Pokud jste v neznámém prostředí a chcete se podívat po okolí, Mapy.cz vám v tom pomohou. Stačí v aplikaci klepnout na Menu a poté na ikonu Výlet po okolí. Zvolte si, jestli jej chcete plánovat pěšky, na kole nebo na běžkách. Nakonec klepněte na tlačítko Navigovat a můžete se vydat na cestu.

Hlasová navigace

Mapy.cz, jako většina navigací, obsahují podrobnou hlasovou navigaci. Její nastavení můžete změnit následujícím způsobem. V aplikaci klepněte na Menu a vyberte Nastavení. Zde se přesuňte k sekci Navigace, kde můžete zapnout nebo vypnout přepínač Hlasová navigace. Poté klepněte na Přehrávání přes Bluetooth, kde si můžete vybrat z možností Výchozí, Z telefonu nebo Jako telefonní hovor.

Zaznamenávání aktivit

Pokud často sportujete, hodí se mít informace o dosažené vzdálenosti, času nebo rychlosti. V aplikaci opět klepněte na Menu, zde klikněte na Aktivity a vyberte si z chůze, běhu, jízdy na kole, sjezdového lyžování nebo běžkování. Poté klepněte na ikonu Zaznamenat. Od této chvíle vám aplikace počítá rychlost, vzdálenost a čas.

Zobrazení míst v okolí podle kategorií

Občas se hodí prozkoumat, co je kolem vás za restaurace, parky, a nebo třeba zastávky MHD. Abyste to v Mapách.cz učinili, stačí klepnout na vyhledávací pole. Nad klávesnicí uvidíte několik kategorií, pokud jich chcete zobrazit více, klikněte na ikonu Více kategorií.

Offline navigace

V případě, že máte datové připojení, je nejlepší vzhledem ke sledování provozu je mít při navigaci zapnuté. Pokud však mobilní data neplatíte, cestujete v zemích mimo Evropskou unii nebo jste si data vyčerpali, pomůže vám offline navigace. V aplikaci klepněte na Menu a vyberte možnost Offline mapy. Zobrazí se vám seznam jednotlivých zemí, jejichž mapy si můžete stáhnout pro offline použití. Aby stahování proběhlo úspěšně, nechte aplikaci otevřenou na obrazovce, než se stahování dokončí.

Diskuze k článku

    Jedna z funkcí, které jsem objevil teprve nedávno je rychlé měření vzdálenosti. Stačí jen na display položit dva prsty a objeví se vzdálenost vzdušnou čarou od místa pod jedním prstem k místu pod prstem druhým. Dost se mi tahle funkce líbí, využívám jí celkem často, ale myslím, že není moc známá.

    Mapy cz hodně využívám na horské kolo bohužel při plánování kdy zadám např. 12 bodů v mapě a při jízdě některý bod vynechám mapy nedokáží vynechaný bod přeskočit a přepočítat na bod další v pořadí ale nesmyslně vás ženou zpět k vynechanemu bodu.

celý text

Čtěte více