Zavřít reklamu

Každý z nás se občas dostane do situace, kdy se potřebuje dostat z bodu A do bodu B. Zatímco někteří dávají přednost klasickým navigacím v autě, jiní upřednostňují spíše navigační aplikace ve svých smartphonech. Pro dnešní článek jsme vybrali hned několik aplikací, které vám pomohou s dopravou. Pojďme se podívat na nejlepší navigace na iPhone.

Waze

Waze patří mezi nejpopulárnější aplikace svého druhu. Uživatelům poskytne za všech okolností okamžité informace o dopravě, pracích na silnicích, nehodách a dalších důležitých věcech. Waze umí navigaci přizpůsobit aktuální dopravní situaci, takže vás nic nezdrží. Aplikace vám vždy poskytne několik variant trasy a informace o době příjezdu. Dokonce i v průběhu navigace si z Waze můžete pouštět svou oblíbenou hudbu a podcasty.

Google Maps

Také Google Maps se mezi uživateli těší nemalé popularitě. Aplikaci můžete využít k různým způsobům dopravy včetně chůze, mapy nabízí satelitní navigaci, aktuální informace o dopravní situaci, provozu i veřejné dopravě, stejně jako údaje o nejrůznějších bodech zájmu. Při naplánování trasy umí Google Mapy změnit vaši cestu v závislosti na komplikovanosti provozu, dokáží vás informovat o předpokládané době příjezdu i o případných zácpách. Mapy si můžete uložit i pro offline prohlížení, součástí aplikace je také funkce Street View.

Mapy.cz

Kdo dává přednost ryze českým aplikacím, ten jistě využije Mapy.cz od Seznamu. Podobně jako výše uvedené aplikace vám i Mapy.cz umožňují naplánovat si trasu a nechat se navigovat do cíle. Mapy.cz rovněž nabízejí možnost ukládání tras i jednotlivých míst, offline režim, předpověď počasí a dalších povětrnostních podmínek, sdílení, informace o parkovacích zónách v českých městech, jízdní řády zastávek MHD a mnoho dalšího.

Maps.me

Aplikace Maps.me přináší do vašeho iPhonu podrobné a offline mapy s turn-by-turn navigací. Aplikace nabízí možnost plánování tras, uložení jednotlivých míst, navigaci pro řidiče, cyklisty i pěší, mapy turistických stezek a řadu dalších funkcí. Maps.me funguje díky platformě OpenStreetMap a je zcela zdarma, můžete si ale připlatit za odstranění reklam nebo si předplatit katalog průvodců.

Dynavix

Aplikace Dynavix jistě potěší všechny příznivce českých aplikací. Nabízí bezplatnou turn-by-turn offline GPS navigaci pro iOS s možností vtipných komentářů herce Pavla Lišky, dokáže vás informovat o neprůjezdných úsecích a nabízí také možnost zobrazení dat z dopravních kamer v okolí trasy. Dynavix umožňuje také pokročilé plánování tras, navigaci do jízdních pruhů nebo třeba upozornění na rychlostní limity.

Sygic

Aplikace Sygic nabízí hlasovou GPS navigaci pro řidiče i chodce, poskytne vám přehled o bodech zájmu, aktuální informace o dopravní situaci a případných komplikacích, upozornění na rychlostní omezení a nadcházející změny povolené rychlosti, a další užitečné funkce. Mapy si v aplikaci můžete stáhnout pro offline použití. Kromě toho nabízí Sygic také možnost sdílení trasy v reálném čase, návrhy parkovacích míst a mnoho dalšího. Aplikace je v základní verzi zdarma, po sedmi dnech zkušební lhůty můžete přejít na prémiovou verzi, cena jednotlivých prémiových funkcí začíná na 99 korunách.

TomTom GO Navigation

Aplikace TomTom také patří mezi stálice mezi navigacemi nejen pro iPhone. Nabízí přizpůsobitelné offline mapy a navigaci, informace o dopravní situaci, upozornění na měření rychlosti a možnost vyhledávání populárních atrakcí i základních bodů zájmu. V případě komplikací na trase vám TomTom GO Navigation nabídne alternativní cestu. Mezi další funkce této aplikace patří také možnost navigace k osobám z vašeho seznamu kontaktů. Aplikace je ke stažení zdarma, měsíční předplatné vás vyjde na 49 korun.

.