Zavřít reklamu

V App Storu byste našli opravdu nepřeberné množství perfektních aplikací, které umožňují připojení ke kalendářům různých služeb. Rozhodně byste ale neměli přehlédnout tu nativní, protože v jednoduchém rozhraní dokáže svůj účel plnit skvěle a navíc zapadá do Apple ekosystému. Dnešní článek se bude věnovat právě nativnímu Kalendáři.

Zasílání pozvánek

Při plánování událostí se vám hodí vědět, kdo dorazí, u koho účast ještě není jistá nebo kdo na akci nepřijde. Ve většině kalendářových aplikací můžete zasílat pozvánky – a stejně to je i v případě jablečného Kalendáře. U události, ke které chcete uživatele přizvat, klepněte na Pozvaní a do textového pole zadejte e-mailovou adresu. Pro přidání dalšího příjemce vyberte Nový kontakt. Až budete mít vše dokončené, klikněte na Hotovo. Když si poté rozkliknete událost, uvidíte, kdo dorazí, přijde jen možná nebo nepřijde vůbec.

Nastavení výchozích časů upozornění

Pokud vytváříte událost, hodí se, aby vám před ní nebo v jejím čase dorazila notifikace, ve výchozím nastavení ale není upozornění žádné a vy si jej musíte u každé události ručně aktivovat. Naštěstí to lze změnit. Nejprve se přesuňte do Nastavení, rozklikněte sekci Kalendář a nakonec klepněte na Výchozí časy upozornění. Ty můžete nastavit pro narozeniny, události a celodenní události. Pokud si navíc aktivujete přepínač Je čas vyrazit, Kalendář vám bude posílat oznámení, kdy je třeba se vydat na cestu, přičemž vše bude vyhodnocovat podle aktuálního provozu.

Přidání času cesty k události

Jestli máte přes den mnoho aktivit, určitě se vám někdy stalo, že jste sice v daný čas na akci mohli dorazit, nedošlo vám ale, že potřebujete čas na přesun. Pokud si v nativním Kalendáři vyplníte kolonku čas cesty, bude zohledněn v upozornění a kalendář bude na dobu času cesty zablokován pro plánování dalších událostí. Pro aktivaci stačí u události klepnout na Čas cesty, aktivovat přepínač a vybrat si z možností 5 min, 15 min, 30 min, 1 hod, 1 hod 30 min nebo 2 hod.

Úprava nastavení jednotlivých kalendářů

Jestli máte účty u několika poskytovatelů, je velice pravděpodobné, že používáte i více kalendářů. Někdy ale nemusí být na škodu, aby na některé z nich například nechodila upozornění. Pro změnu nastavení u jednotlivých kalendářů se přesuňte na obrazovku Kalendáře a u toho, který chcete upravit, klikněte na ikonu i v kroužku. Můžete jej přejmenovat, změnit barvu, vypnout upozornění nebo (de)aktivovat přepínač Události ovlivňující dostupnost, což ovlivní, jestli budou mít události z tohoto kalendáře vliv na plánování rozvrhu. Pro potvrzení nastavení vyberte Hotovo.

Přepsání časového pásma

I o těchto letních prázdninách můžeme alespoň do některých zemí vycestovat, a jestli plánujete výlet do státu, který se nachází v jiném časovém pásmu než Česká republika, můžete mít problém se v událostech zorientovat. Ve výchozím nastavení se události přizpůsobují časovému pásmu vaší současné polohy, to ale můžete změnit. Přejděte do Nastavení, zde vyberte Kalendář a klepněte na Přepsat časové pásmo. Zapněte přepínač Přepsat časové pásmo a zvolte si to, které chcete použít.

.