Zavřít reklamu

Všechny sociální sítě, které pod křídla Facebooku spadají, patří mezi nejpopulárnější a nejstahovanější na světě. Ostatně Facebooku, Instagramu, Messengeru i WhatsAppu jsme se několikrát věnovali. Facebook má ale základnu uživatelů největší a i funkcí nabízí mnoho, proto se na něj ještě jednou zaměříme.

Přesunutí fotografií z Facebooku do Fotek Google

Pokud přidáváte na Facebook mnoho fotografií, hodí se je mít na památku uložené i jinde. Pro přesunutí do Google Fotek klepněte na ikonu tří čar, dále vyberte Nastavení a soukromí, rozklikněte Nastavení a nakonec klikněte na Přeneste kopii svých fotografií a videí. U rozbalovacího políčka Vybrat cíl klikněte na Fotky Google a vyberte, jestli chcete přesunout fotky nebo videa. Klepněte na Další, přihlaste se k účtu Google a v dialogovém okně klepněte na Povolit a poté na Potvrdit přenos. Chvíli počkejte, než se přenos dokončí.

Vytváření anket ve skupinách

Skupiny na Facebooku jsou skvěle uzpůsobené hlavně pro domlouvání určitých akcí či událostí. Velice užitečným nástrojem jsou ankety, ve kterých jednotliví členové skupiny mohou vyjádřit názor hlasováním. Abyste takovou anketu vytvořili, tak nejprve najděte potřebnou skupinu, u ní klepněte na Vytvořit příspěvek a z možností, které se zobrazí, klikněte na Anketa. Zobrazí se pole pro anketní otázku a ikona pro přidávání možností. Až budete mít vše připravené, uložte anketu a příspěvek přidejte klepnutím na tlačítko Vytvořit.

Vypnutí překladače z jazyků, kde jej nepotřebujete

Překládání příspěvků může být na jednu stranu užitečné zejména tehdy, kdy sledujete příspěvky osoby, jejíž mateřský jazyk neovládáte, jednak se ale ve Facebooku o žádnou hitparádu co se týče přesnosti překladů nejedná, jednak to není příjemné pro ty, co konkrétní jazyk ovládají. Abyste překlady pro určité jazyky vypnuli, vyberte ikonu tří čar, rozklikněte Nastavení a soukromí, přesuňte se do Nastavení a u volby Překlady příspěvků nastavte Jazyk, ze kterých vám nemáme automaticky překládat a jazyky, ze kterých vám nemáme nabízet překlady.

Hry s přáteli

Na Facebooku existuje velké množství her, ve kterých můžete se svými kamarády soutěžit. Abyste se dostali k jejich seznamu, vpravo dole klikněte na ikonu tří čar, a poté na kolonku Hry. Pokud kolonku Hry nevidíte, klepněte dole na Zobrazit více. Uvidíte seznam všech dostupných her, přičemž po rozkliknutí dané hry se zobrazí, kdo z vašeho seznamu přátel v této hře již soutěží.

Upozornění při nerozpoznaném přihlášení

I když se to na první pohled nemusí zdát, na Facebooku, respektive na Messengeru, často posíláte citlivé informace, ke kterým nechcete dávat přístup nedůvěryhodné osobě. Pokud však někdo zjistí vaše heslo, snadno se k informacím dostane. Facebook vám ale může posílat e-mailové zprávy, upozornění či zprávy na Messenger o přihlášení z neznámého zařízení. Pro nastavení klepněte vpravo dole na ikonu tří čar, rozklikněte Nastavení a soukromí a pak Zabezpečení a přihlašování. Poté sjeďte níže a v sekci Nastavení výstrah při nerozpoznaném přihlášení vyberte, zda chcete, aby Facebook posílal upozornění na e-mail či Messenger. Díky tomu budete mít perfektní přehled o tom, které zařízení se k účtu přihlásilo.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.