Zavřít reklamu

Většině uživatelů Apple produktů stačí nativní aplikace Mail, která je v iPhonech předinstalovaná. V App Storu ale můžeme nalézt mnoho velice povedených alternativ, mezi které patří i Outlook od Microsoftu. My si ukážeme 5 funkcí, které výrazně zpříjemní používání této aplikace.

Vypnutí prioritní doručené pošty

Outlook automaticky řadí zprávy do sekcí Prioritní doručená pošta a Další doručená pošta. Pokud vám však toto řazení z nějakého důvodu nevyhovuje, lze jej jednoduše vypnout. Stačí nahoře vybrat ikonu Nabídka, v té přejít na Nastavení a zde vypnout přepínač Prioritní doručená pošta. Všechny zprávy budete mít pohromadě.

Režim Nerušit

Pokud se potřebujete soustředit na práci a nechcete, aby vás e-maily vyrušovaly, v Outlooku to není žádný problém. Stačí opět vybrat nabídku, v té klepnout na Nerušit a zde si nastavit parametry. Nerušit může být zapnuté, dokud jej nevypnete, na jednu hodinu, do následujícího rána či večera, nebo se může automaticky zapínat v pracovní dny či o víkendech.

Nastavení automatického podpisu

Jestli vás nebaví se neustále podepisovat, Outlook to za vás vyřeší. Stačí opět vybrat možnost Nabídka, z té přejít do Nastavení a sjet o něco níže k možnosti Podpis. Pokud navíc aktivujete přepínač Podpis pro jednotlivé účty, můžete si pro každý účet nastavit podpis zvlášť.

Změna zobrazení kalendáře

Outlook není jen mailový klient, ale i služba, kterou můžete použít jako kalendář. Pokud vám nevyhovuje výchozí zobrazení agendy, změníte jej tak, že v dolní části vyberete panel Kalendář a po otevření klepnete na Změnit zobrazení. Zde si můžete vybrat z možností Agenda, Den, 3 dny nebo Měsíc.

Zabezpečení aplikace

Pokud chcete mít jistotu, že se k vašim mailům či kalendáři nikdo nedostane, Outlook je vcelku jednoduché zabezpečit. V horní části klepněte na ikonu Nabídka, přesuňte se do Nastavení, sjeďte o něco níže a zapněte přepínač Vyžadovat Touch ID/Face ID, podle toho, jaké zabezpečení telefonu máte. Od této chvíle se do Outlooku budete přihlašovat přes otisk prstu nebo obličej.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více