Zavřít reklamu

Společnost Microsoft dnes oznámila, že začíná se spouštěním podpory tmavého režimu pro Outlook. Podpora bude postupně rozšířena pro všechny iOS aplikace z balíčku Office. Aplikace by tak měly být v době zářijového vydání oficiální verze iOS 13 plně připraveny na celosystémový Dark Mode.

Jon Friedman z designérského oddělení Microsoftu v příspěvku na svém blogu uvedl, že když designérské oddělení provedlo mezi uživateli průzkum, týkající se podpory tmavého režimu, setkal se s příznivou odezvou. Dodal, že se v Microsoftu rozhodli dát přednost tlumenému vzhledu před jasnými, neonovými prvky, aby byly aplikace pohodlně použitelné i v prostředí s tlumeným či zhasnutým světlem.

Výsledek je popisován jako pohodlný, jasný, čistý a esteticky příjemný. Aplikace, které jsou součástí kancelářského balíčku Office, tak budou naplňovat účel tmavého režimu, kterým je mimo jiné úleva pro zrak uživatele.

Proces zavedení podpory Dark Mode ale nebyl pro Microsoft nikterak rychlým procesem. Friedman uvedl, že bylo zapotřebí začít od naprostých začátků a zajistit, aby týmy odpovědných designérů byly opravdu sladěné.

Kromě zmíněného Outlooku se tedy podpory Dark Mode dočkají také aplikace Word, Excel a Powerpoint pro iOS 13 a iPadOS, a to v době oficiálního vydání plné verze těchto operačních systémů. V dohledné době bude podpora tmavého režimu přidána i k dalším iOS aplikacím od Microsoftu, jako je SharePoint, OneDrive, Planner a To-Do.

V aplikacích budou uživatelé moci nastavit automatické přepínání mezi světlým a tmavým režim v závislosti na celosystémovém nastavení. Microsoft potvrdil, že se zahájením podpory tmavého režimu začne dnes.

Microsoft Dark Mode iOS 13 fb
Zdroj: 9to5Mac

.