Zavřít reklamu

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Velkou událostí minulého týdne bylo vydání iOS aplikace Outlook od Microsoftu. Miliardová korporace z Redmondu ukázala, že hodlá nadále rozšiřovat nabídku svých aplikací pro konkurenční platformy a přišla s e-mailovým klientem tradičního a věhlasného názvu. Outlook pro iOS ale asi není aplikací, kterou bychom dříve od Microsoftu čekali. Je svěží, praktický, podporuje všechny majoritní poskytovatele e-mailových služeb a je jako dělaný na míru pro iOS.

Outlook pro iPhony a iPady totiž není novou aplikací, na které by Microsoft od základů pracoval. V Redmondu nevytvořili žádný nový formát práce s e-maily na telefonu a nepokusili se ani prachsprostě si „vypůjčit“ cizí nápad. Vzali něco, co již delší dobu funguje a má svoji oblibu, a v podstatě pouhým rebrandingem vytvořili nový Outlook. Tím něčím byl populární e-mailový klient Acompli, který byl Microsoftem koupen v prosinci. Původní tým stojící za Acompli se tak stal součástí Microsoftu.

Princip Outlooku, kterým si dříve Acompli získalo svůj věhlas a oblibu, je jednoduchý. Aplikace dělí maily do dvou skupin – Prioritní a Další. Do prioritní pošty chodí běžná pošta, zatímco do druhé skupiny jsou řazeny různé reklamní zprávy, upozornění ze sociálních sítí a podobně. Pokud nejste spokojeni s tím, jak aplikace poštu třídí, snadno můžete jednotlivé zprávy přesouvat a zároveň i vytvořit pravidlo, aby pošta stejného typu v budoucnu přišla do kategorie, ve které ji chcete mít.

Diskuze k článku

  Jo, je to vyníkající aplikace a umí skoro to stejné, jako nativní email a kalendář, jen ne tak dobře. Jinými slovy: kdyby v iOS nebyly nativní appky mailu a kalendáře, bylo by tohle zadarmo skvělé řešení. Nativný appky ale mají spoustu vychytaných drobností, jakými Outlook nedisponuje. Není tudíž v podstatě důvod Outlook instalovat. Leda, že byste se chtěli pobavit tím, jak Microsoft zbytečně dal peníze do něčeho, co sice není špatné, ale taky to není nejlepší. To nejlepší má totiž jako obvykle Apple :-)

  no… možná to jenom neumím, omlouvám se… ale jak vytvořím v nativním emailu mail, ke kterému připojím několik dokumentů (z různých adresářů, případně cloudových úložišť)? V mé praxi naprosto častý úkon… iPad používám často, ale tohle se mi na tom outlooku prostě líbí :-)

  Jo, tak máš pravdu, že vkládání souborů do přílohy je v Outlooku příjemnější, já osobně to řeším přímo z aplikace např: v Google drive, dáš u konkrétního souboru volbu „otevřít v“ a vybereš mail a už to můžeš posílat jako přílohu. Na druhou stranu třeba fotky nejdou přes Outlook posílat přímo z aplikace Fotoaparát/Obrázky, což je pro mě jedna z nejpoužívanějších funkcí, chci li poslat přílohu.
  Hodně používám taky Documents pro správu souborů, odtud jde příloha taky posílat jen přes nativní appku mailu.

  Mě by zajímalo, jak v nativním iOS mail klientovi poznám přečtenou poštu od nepřečtené. Vždycky, když otevřu mail, mám pocit, že jsou všechny zprávy nepřečtené. Víc nepřehlednou aplikaci vymyslet nemohli, nějaké barvičky nebo uživatelská kustomizace by neuškodila. (Vím, že je tam maličkatá modrá tečička)

  ktere drobnosti to treba jsou? (myslim to skutecne jako otazku, ne jako rypani. Outlook jsem nezkousel)

  Tak třeba mi jako geniální jednoduchá funkce pro snadný nádhled nepřečtených mailů přijde volba „neprečtené“ ve volbě schránek.
  Nebo třeba v kalendáři možnost přesouvat události pomocí podržení a pretažení. Nebo že při použití s ExchangeServerem mi kalendář říká při plánování schůzek, zda mají ostatní účastníci schůzky z firmy volno, to Outlook taky neumí.
  Nebo označení schůzky jako soukromé…
  Nechtěl jsem primárně plivat na Microsoftí produkt, není rozhodně špatný, jenom ta nativní aplikace je prostě lepší. A tak mi Outlook přijde tak trochu zbytečný.

  Jinak ale souhlasím s komentářem Petra Šourka, který zde říká, že je to zřejmě začátek pozitivního trendu, který Apple bude nutit k neustálému zlepšování, což je pro nás rozhodne dobře.

  Že by Microsoft po dlouhé době udělal nějaký dobrý software? Vypadá to že ano :-) Výhodou oproti nativní Mail a Calendar aplikaci je přidávání příloh z mnoha cloud služeb ale hlavně funkční push notifikace s připojenými google účty. Zatím jediné co mi chybí je nemožnost začít psát email z Obrázků atd. (označíte obrázek v nativní aplikaci a chcete ho odeslat jako přílohu emailu). Musíte volit opačný postup – začít psát email a vložit-najít přílohu.

  zaplať pánbu, že Opice Ballmer je historie a MS konečně začíná chytat dech. Nechci řešit flame co je lepší nebo kdo co okopíroval, ale vidím pozitivní směr, ze kterého budeme těžit my, zákazníci

  Včera jsem sem vložil odkaz na článek který se na tento SW dívá z pohledu bezpečnosti firemního serveru a dnes zde tento odkaz není. Mohu vědět proč?

  Nevypadá to zle, ale už to podporuje klasický IMAP? Když jsem to zkoušel před několika dny, nebylo možné přidat tam vlastní mailový účet s výjimkou těch pár podporovaných. A taková aplikace je mi k ničemu – nebudu přece na jednu věc používat dvě různé aplikace.

  O IMAP a POP3 ani zmínka, tak předpokládám že to nepodporuje asi co?

  Stačí se podívat na druhý obrázek, kde je seznam serverů. Jaký asi tak protokol může použít na připojení pošty z Googlu, Yahoo apod.?
  IMAP samozřejmě má. Tedy alespoň s Googlem nemám problémy.

  ok, vyjádřím se tedy srozumitelněji. Lze nakonfigurovat POP3, nebo IMAP pro jiné servery než jsou evedené, tedy nějaký generický IMAP, POP3 který si sám nakonfiguruji? Odpovím si sám: ne, nelze.

  Máte pravdu, omlouvám se za dezinformaci.
  Já toto vlastně nemusel řešit, protože jsem si na Gmailu založil účet, na který jsem napojil všechny své účty.
  Takže s tímto problém nemám.

celý text

Čtěte více