Zavřít reklamu

Podcasty mezi uživateli nějakou dobu oblíbené nebyly, v poslední době ale zažívají boom a mezi lidmi jsou čím dál víc poslouchanější. Mezi velice přehledné a kvalitní aplikace bezesporu patří Podcasty od Applu, které nabízí poměrně mnoho funkcí a dobře zpracovanou aplikaci pro všechna zařízení od Applu včetně hodinek. Na aplikaci pro iPhone se dnes podíváme.

Časovač vypnutí

V iOS můžete nastavit časovač vypnutí přes aplikaci Hodiny, v Podcastech jej však máte po ruce také. Stačí spustit přehrávání jakékoliv epizody, v dolní části otevřít obrazovku Právě hraje a vybrat ikonu Časovač. V časovači si můžete vybrat z možností Za 5 minut, Za 10 minut, Za 15 minut, Za 30 minut, Za 45 minut, Za 1 hodinu nebo Po skončení aktuální epizody.

Stahování epizod

Pokud si nechcete zbytečně čerpat datový tarif, zároveň ale potřebujete v telefonu ušetřit místo, může se vám hodit chytřejší nastavení stahování. Abyste vše nastavili podle vašich preferencí, přejděte do Nastavení, klikněte na Podcasty a zde zapněte přepínač Smazat přehrané. Poté klepněte na Stahovat epizody a můžete si vybrat z možností Vypnuto, Jen nové nebo Vše nepřehrané.

Přizpůsobení Bluetooth zařízení

Jestli posloucháte často z bezdrátových sluchátek nebo v autě, je dobré nastavit, co se stane, když stisknete tlačítka pro přeskakování. Abyste tak učinili, otevřete aplikaci Nastavení, klepněte na Podcasty a přesuňte se k možnosti Externí ovládací prvky. Zde si vyberte, zda chcete po stisknutí ovládacích prvků přeskočit na další/předchozí epizodu nebo přeskočit vpřed/zpět. Poté budete moci podcasty z vašich sluchátek jednoduše ovládat.

Nastavení tlačítek přetáčení

Pokud si chcete určitou epizodu podcastu pouze rychle projít nebo se naopak potřebujete posouvat co nejpomaleji, můžete změnit tlačítka pro posouvání. Otevřete Nastavení, klepněte na Podcasty a sjeďte níže k možnosti Tlačítka přetáčení. Můžete zde změnit, o kolik sekund se bude epizoda přeskakovat zpět i vpřed, přičemž máte na výběr z možností 10, 15, 30, 45 a 60 sekund.

Nastavení rychlosti přehrávání

Jestli vám přijde podcast moc pomalý či rychlý, není těžké rychlost změnit. Spusťte přehrávání jakékoliv epizody a otevřete obrazovku Právě hraje. Rychlost měníte klepnutím na Rychlost přehrávání, přičemž může být jedenapůlnásobná, dvojnásobná, poloviční nebo normální.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více