Zavřít reklamu

K focení už v dnešní době většina z nás využívá chytrý telefon, například iPhone. Nejnovější modely jablečného telefonu už se pyšní takovými fotosoustavami, které dokáží zachytit naprosto parádní snímky – u některých byste dokonce mohli říct, že byly zachycené zrcadlovým fotoaparátem. Kromě toho, že na iPhonu můžete snímky fotit, tak si je zde samozřejmě můžete i prohlížet. Displej jablečných telefonů je samozřejmě nesmírně kvalitní a fotografie na něm vypadají skvěle, v některých případech byste ale mohli chtít je vyobrazit na jiné, větší obrazovce. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na 5 způsobů, které můžete využít pro přenos fotek z iPhonu na Mac.

Využijte AirDrop

Nejjednodušším způsobem, pomocí kterého je možné přenést jakékoliv fotografie či videa z iPhonu na Mac, je bezesporu AirDrop. Jedná se o speciální funkci, která je k dispozici na prakticky všech jablečných zařízeních, a slouží k přesunu jakéhokoliv typu dat mezi nimi. Vše probíhá zcela bezdrátově a hlavně rychle – stačí, abyste si fotky vybrali, odeslali a za pár sekund je hotovo. Pokud chcete pomocí AirDropu přenést fotky z iPhonu na Mac, tak je prvně nutné tuto funkci aktivovat. Na Macu stačí otevřít Finder, poté AirDrop a dole vybrat, abyste byli k dispozici pro všechny. Následně na iPhonu ve Fotkách označte snímky, které chcete přenést, poté klepněte na ikonu sdílení a v horní části menu klepněte na cílové zařízení. Pro funkčnost AirDropu je nutné, aby na obou zařízeních bylo zapnuté Bluetooth a Wi-Fi.

Importování fotek

Zmíněný AirDrop je samozřejmě naprosto perfektní, pokud se ale ocitnete v situaci, kdy budete potřebovat přenést několik stovek či tisíc fotografií, tak uděláte lépe, když využijete starý dobrý kabel. Ne, že by AirDrop tento přenos nezvládl – osobně jsem skrze něj přesouvat několik desítek gigabajtů dat a vše proběhlo bez problémů. Jde spíše o rychlost celé akce, a také o spolehlivost a menší náchylnost na zrušení či selhání. Pro import fotek z iPhonu do Macu stačí, abyste pomocí Lightning kabelu váš iPhone připojili k Macu. Na tom pak spusťte aplikaci Fotky a v levém menu klepněte na název vašeho jablečného telefonu. V případě nutnosti samozřejmě připojení potvrďte zadáním hesla na iPhonu, a poté zvolte možnost pro důvěřování. Následně se vám zobrazí všechny fotky, které můžete importovat. Následně si označte fotky pro import a stiskněte Importovat vybrané, anebo zvolte možnost pro import všech fotek.

přenos fotek z iphonu na mac

Přesun pomocí iCloudu

Pokud si předplácíte jablečnou službu iCloud, tak s největší pravděpodobností využíváte také Fotky na iCloudu. Tato funkce dokáže veškeré vaše fotografie odesílat na vzdálený server iCloud, odkud k nim následně máte přístup odkudkoliv. Buď si je můžete jednoduše zobrazit v aplikaci Fotky na Macu, popřípadě na jakémkoliv jiném Apple zařízení, anebo je zobrazíte kdekoliv jinde v rámci webového rozhraní iCloudu. Zde jsou fotky navíc vždy k dispozici v plné kvalitě, což se rozhodně hodí. Pro aktivaci funkce Fotky na iCloudu stačí, abyste se přesunuli do nativní aplikace Nastavení, kde rozklikněte Fotky, a poté aktivujte Fotky na iCloudu.

Využití cloudové služby

Již jsme se zmínili o tom, že fotky z iPhonu můžete na Macu (či jinde) jednoduše zobrazit prostřednictvím iCloudu. Ne každý je ale nutně fanoušek této jablečně služby a samozřejmě existují takoví jedinci, kteří mohou využívat jiný cloud, například Google Drive, OneDrive, DropBox a další. To ale rozhodně není žádný problém, jelikož prakticky od všech těchto služeb si na iPhone můžete stáhnout aplikaci. V té se pak často nachází funkce, s pomocí které dochází k automatickému odesílání fotek na vybrané cloudové úložiště. Po nahrání fotek na tento cloud k nim pak samozřejmě taktéž můžete přistupovat prakticky odkudkoliv. Na některých zařízeních je přímo k dispozici aplikace, na jiných lze zase využít webové rozhraní. Nesmíme však zapomenout ani na ostatní funkce cloudu, kdy jste schopni některé fotky okamžitě komukoliv odeslat, a to skrze odkaz – a mnoho dalšího.

Odeslání přes e-mail

Poslední možností, kterou můžete využít pro přenos fotek z Macu na iPhone, je odeslání přes e-mail. Jedná se zcela jistě o jednu z nejvíce zastaralých možností, avšak v určitých situacích se i tato možnost může jednoduše hodit. Osobně využívám odesílání obrázků přes e-mail relativně často, a to tehdy, kdy je potřebuju dostat například na počítač s Windowsem. Samozřejmě bych se mohl přihlásit na web, přejít do rozhraní iCloudu, a poté fotografii najít a stáhnout. Přijde mi ale prostě jednodušší si ji poslat. Je nutné zmínit, že skrze většinu e-mailových schránek nemůžete odeslat přílohy větší než cca 25 MB, což vám v dnešní době vystačí opravdu jen na pár fotek. Využíváte-li však nativní Mail od Applu, tak můžete využít funkci Mail Drop, s pomocí které je možné odeslat bez problémů skrze e-mail větší počet dat – viz článek níže.

.