Zavřít reklamu

Apple má na 12. září naplánovanou svou Keynote, na které je jistotou, že nám představí novou řadu iPhonů 15. Ta by samozřejmě opět měla čítat na čtyři modely, kdy budou dva základní a dva profesionální. Loni jsme se u iPhonů 14 mnoho nedočkali, letos by tomu ale mělo být s iPhony 15 jinak. I když bude jasným tahákem iPhone 15 Pro Max, iPhony 15 a 15 Plus budou mít tentokrát větší smysl. 

Design 

Pokud jste iPhone 13 od iPhonu 14 rozeznali vlastně jen podle barev a při bližším zkoumání možná tak velikosti objektivů, letos to bude jiné. Apple má celou řadu iPhonů 15 designově vrátit spíše k podobě iPhonů X, XS a 11. I z toho důvodu bude hned na první pohled jasné, že ten iPhone, který držíte v ruce, je ten nejnovější.

Dynamic Island 

Vizuálnímu rozdílu jasně pomůže i prvek, který Apple představil s iPhony 14 Pro. Dynamic Island se všemi jeho možnostmi a funkcemi by se totiž měl podívat i do základní řady. iPhony 15 se tak zbaví svého výřezu a budou díky tomu vypadat o poznání moderněji. Adaptivní obnovovací frekvence do 120 Hz se sice očekávat nedá, ale pokud budete přecházet ze základní řady, nemusí vám to nijak vadit. Majitelé Pro iPhonů by to sice tahalo za oči, ti ale samozřejmě zase sáhnou po vybavenějším iPhonu.

USB-C 

I když pravděpodobně budou základní iPhony kráceny na rychlostech a možnostech konektoru USB-C, bude přítomen i u nich. Výhoda zde bude v tom, že iPhone nabijete stejným kabelem, jako třeba MacBook, nebo jako váš kamarád svůj Android telefon. Už to tedy nebude o tom, jestli je ve vašem okolí někdo s Lightningem, který by vám ho půjčil, protože nově všichni pojedeme jen a pouze na USB-C. Má to lepší potenciál i do budoucna, protože pomalu ale jistě se začneme s Lightning kabely na celém trhu loučit.

Zůstane přepínač hlasitosti 

Pokud patříte mezi ty, kteří zase nejsou příznivci úplně extrémních změn, může vás potěšit, že v základní řadě zůstane přepínač hlasitosti, který mají iPhony hned od první jejich generace. Akční tlačítko by totiž měly dostat jen modely Pro, i když je téměř jistotou, že přijde i do základní řady, nebude tak dříve než s iPhony 16.

Výdrž 

Už u modelu iPhonu 14 Plus Apple deklaroval, že je to iPhone s nejdelší výdrží vůbec. Letos by mohla společnost tuto laťku ještě posunout, a to díky použití ještě úspornějšího čipu. Nebude to sice A17 Bionic, ale jen A16 Bionic, nicméně i tak by zde měl být prostor k větší energetické efektivitě. Z důvodu přepracování těla se navíc může vejít právě i větší baterie.

Cena 

O zdražení se hovoří jen v souvislosti s modely Pro, ty základní by mohly tedy zůstat na svém. Apple tím udělá ještě větší rozdíl mezi základní a profesionální řadou, což by mohlo dopomoci nejen jednoduššímu rozhodování, ale i větším prodejům základní řady. Navzdory tomu mnoho analytiků zmiňuje, jak bude bestsellerem právě iPhone 15 Pro Max.

.