Zavřít reklamu

Asi jen málokterý jablíčkář na svém iPhonu nevyužívá aplikaci YouTube. Ať už prostřednictvím této platformy sledujete hudební videoklipy, užitečné návody nebo třeba herní videa, určitě se vám bude hodit našich dnešních sedm tipů a triků pro její lepší využívání.

Deaktivace automatického přehrávání

YouTube mimo jiné disponuje funkcí, díky které se vám po přehrání spuštěného video automaticky přehraje další související video. Tato funkce je ale pro mnohé uživatele spíše obtěžující, proto se hodí vědět, jak ji deaktivovat. V pravém horním rohu displeje klepněte na ikonku vašeho profilu a poté zvolte Nastavení. Poté stačí už jen klepnout na Automatické přehrávání a deaktivovat automatické přehrání dalšího videa.

Změna času přetáčení

V průběhu používání aplikace YouTube na vašem iPhonu jste si jistě všimli, že dvojitým poklepáním na pravou nebo levou část okna s videem se můžete posunout vpřed nebo vzad. Pokud vám nevyhovuje přednastavený desetisekundový posun, můžete tento limit změnit v Nastavení -> Obecné -> Přeskočit vpřed nebo zpět.

Úspora dat snížením kvality přehrávání

Pokud si občas videa z YouTube přehráváte při připojení na mobilní data, určitě oceníte tip, díky kterému můžete spotřebu dat alespoň částečně snížit. V pravém horním rohu displeje klepněte na ikonku vašeho profilu a poté zvolte Nastavení -> Předvolby kvality videa. Klepněte na Přes mobilní síť a poté zvolte Spořič dat.

Anonymní režim

Anonymní režim lze v aplikací YouTube využít k různým účelům. V tomto režimu nebude docházet k ukládání vaší historie sledování ani vyhledávání. Pro přepnutí do anonymního režimu klepněte v pravém horním rohu displeje na ikonku vašeho profilu a poté v horní části obrazovky stačí jen klepnout na Zapnout anonymní režim.

Přehled o sledování

Chcete v aplikaci YouTube získat přehled o tom, jak dlouho jste sledovali videa a kolik času jste vlastně v jejím prostředí strávili? Pokud v pravém horním rohu obrazovky klepnete na ikonku vašeho profilu a poté zvolíte Doba přehrávání, zobrazí se vám přehledné grafy a statistiky, které vám prozradí, kolik času jste na YouTube vlastně strávili.

Kontrolujte svůj čas na YouTube

Máte pocit, že byste nad sebou při sledování videí na YouTube potřebovali tak trochu bič? V aplikaci si můžete nastavit například připomínku večerky nebo upozornění na to, že byste si po delší době sledování měli dát od YouTube pauzu. V pravém horním rohu displeje klepněte na ikonku vašeho profilu a zvolte Nastavení -> Obecné. Zde si můžete nastavit večerku i připomenutí pauzy.

Omezený režim

Spravujete YouTube účet vašemu dítěti, nechce se vám stahovat aplikace YouTube Kids, a zároveň byste chtěli omezit přísun potenciálně nevhodného obsahu? Pak není nic jednoduššího, než v pravém horním rohu klepnout na ikonku profilu a poté zvolit Nastavení -> Obecné. Zda pak už stačí jen aktivovat Omezený režim.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.