Zavřít reklamu

Majitelé iPhonů komunikují různými způsoby a prostřednictvím různých aplikací. Spousta lidí používá na svých jablečných smartphonech kromě jiného také Messenger. Pokud mezi tuto skupinu uživatelé patříte i vy, nenechte si ujít našich sedm tipů a triků, se kterými se vám Messenger na iPhonu bude používat ještě lépe a efektivněji.

Hlasové a videohovory

Messenger na iPhonu neslouží zdaleka jen k písemné konverzaci. Chcete si se svým protějškem raději přes Messenger zavolat – ať už se zapnutou kamerou, nebo bez ní? Žádný problém. Nejprve otevřete příslušnou konverzaci a poté podle potřeby klepněte buďto na ikonku sluchátka, nebo na ikonku kamery.

Samolepky

Nenacházíte při konverzaci v Messengeru na iPhonu ta správná slova? Možná za vás víc řeknou obrázky a samolepky. Pokud chcete někomu odeslat prostřednictvím Messengeru samolepku, klepněte v levé části textového pole na symbol emoji. Na liště ve spodní části displeje pak můžete vybírat mezi jednotlivými samolepkami, příslušnou samolepku přidáte klepnutím. Pokud si chcete stáhnout balíčky nových samolepek, klepněte v levé části spodní lišty na ikonku obchodu.

Skupinové konverzace

Při používání Messengeru na iPhonu se nemusíte nutně omezovat jen na konverzaci s jedním jediným člověkem. Potřebujete probrat školní skupinový projekt, domluvit se s kolegy na oslavě, nebo plánujete s kamarády nějakou akci? Nejprve v Messengeru zahajte novou konverzaci klepnutím na ikonku tužky a papíru vpravo nahoře.

Ztlumení notifikací

Pokud jste na Messengeru založili výše zmíněnou skupinovou konverzaci, jistě se vám stalo i to, že notifikací z této konverzace bylo zkrátka příliš. Pokud se potřebujete soustředit a neustálé příchozí notifikace ze skupinové konverzace vás ruší, můžete je snadno deaktivovat tak, že v horní části displeje klepnete na název skupiny. Poté pod profilovou fotkou klepněte na ikonku zvonečku s nápisem Ztišit, a nakonec stačí už jen nastavit dobu ztlumení.

Animované GIFy

Své emoce a reakce můžete v Messengeru vyjádřit nejen slovně nebo výše zmíněnými samolepkami, ale třeba také animovanými GIFy. Pro přidání GIFu do odpovědi klepněte nalevo od textového pole na „+“ a zvolte kartu GIF. Poté už stačí jen do vyhledávacího pole zadat výraz, který má vyjadřovat vaši reakci.

Správa notifikací

Když vám přijde zpráva na Messenger, může se na zamčené obrazovce vašeho iPhonu zobrazit náhled zprávy se jménem odesílatele a částí textu. Pokud si chcete chránit soukromí, možná o zobrazování těchto náhledů nestojíte. V takovém případě není nic jednoduššího, než v Messengeru klepnout na ikonku vašeho profilu a vybrat Upozornění a zvuky. Poté stačí už jen deaktivovat položku Zobrazit náhledy.

Úprava obrázků v přílohách

V rámci konverzace na Messengeru si můžete s ostatními uživateli vzájemně posílat obrázky a fotografie, přičemž tyto obrazové přílohy je možné také přímo v Messengeru jednoduše upravovat a provádět jejich anotace. Nejprve v konverzaci vyberte obrázek, který chcete upravit. Klepněte na něj, vpravo nahoře klepněte na Upravit, a můžete se směle pustit do práce.

.