Zavřít reklamu

Společnost Adobe a její produkty zná a denně využívá snad každý. A není se čemu divit. Jejich programy jsou nejlepší ve svém oboru a Adobe se o ně stará s maximální péčí.

Nejnovější zpráva potěší především grafiky a ostatní jedince, kteří hojně využívají Photoshop pro svou práci. Adobe totiž vyvíjí cross-platformní verzi Photoshopu pro systém iOS, který by měl být zároveň verzí plnohodnotnou. Tudíž žádná ošizená verze, ale prvotřídní editor fotografií v celé své kráse. Tuto informaci potvrdil serveru Bloomberg produktový ředitel Adobe Scott Belsky. Společnost tak chce i své další produkty učinit kompatibilními na několika zařízeních, ovšem u nich se stále jedná o běh na dlouhou trať.

Na App Store sice najdeme několik aplikací na upravování fotografií, ovšem jedná se o jednoduché bezplatné verze, které vám nenabídnou tolik možností, jako zmiňovaný Photoshop. Toho bychom se nejspíše měli dočkat ve verzi CC, u které je zapotřebí měsíční předplatné.

A co to vlastně pro nás znamená? Svůj projekt můžeme začít například na počítači a po uložení pokračovat s prací na iPadu. Vlastníci stylusu Apple Pencil mohou poté využívat iPad i místo klasického grafického tabletu.

Applu tak může vydání nejpopulárnějšího editoru fotografií zajistit vyšší prodeje iPadů, jelikož produkty značky Apple jsou nejlepšími pracovními nástroji pro profesionální grafiky. A řekněme, že grafici na slovo Adobe prostě slyší. Dle slov Belskyho byl dokonce cross-platformní Photoshop uživateli velmi žádán, jelikož chtějí mít možnost vytvářet různé projekty tak zvaně za pochodu.

Podle serveru Bloomberg by měla být aplikace ukázána na každoroční konferenci Adobe MAX, která se koná v říjnu. Ovšem vydání bychom se měli dočkat až v roce 2019.

.