iWant

Jak jednoduše fotit portrétové fotografie i na starších iPhonech

iWant

Když Apple společně s iPhonem 7 Plus a jeho duálním fotoaparátem představil režim Portrét, vyvolal tím okamžitě vlnu pozornosti. I po téměř dvou letech je ale portrétní režim stále dostupný jen na modelech iPhonu s duálním fotoaparátem, ačkoli Google se svým Pixelem dokazuje, že srovnatelný, ne-li dokonce lepší, efekt dokáže vytvořit pouze softwarově. Proto se nabízí otázka, zda by i starší iPhony nebyly schopny pořídit portrétové fotografie, aniž by museli disponovat dvojicí zadních fotoaparátů. Způsob skutečně existuje a navíc je poměrně jednoduchý. Pojďme si ukázat, jak na to.

Jak fotit portrétové fotografie na starších iPhonech

  • Spustíme aplikaci Instagram
  • levém horním rohu klikneme na ikonu fotoaparátu
  • Poté z dolního menu vybereme režim Portrét

Následně stačí následovat instrukce na displeji. Nejprve je nutné, aby Instagram rozpoznal tvář. Pokud je vše v pořádku, tak aplikace tvář automaticky rozezná a vy můžete začít fotit. V opačném případě se na displeji zobrazí hláška, abyste šli například o něco blíž. Po vyfocení fotografie si ji pomocí tlačítka v levém dolním rohu můžete uložit do galerie.

Instagramu se funkce Portrét skutečně povedla. Nelze však tvrdit, že se jedná o skvělou a bezchybnou náhradu portrétového módu v nativní aplikaci Fotoaparát. Funkce Portrét na Instagramu má svá omezení a občas špatně rozpozná tvář nebo okolí. Na úplný závěr se hodí dodat, že možnost Portrétu se na Instagramu zobrazuje pouze uživatelům s iPhony 6s, 6s Plus, 7, 8 a SE.