Zavřít reklamu

Adobe na své konferenci MAX představilo velké a důležité aktualizace téměř všech svých iOS aplikací. Změny v aplikacích kladou důraz především na práci se štětcem a geometrickými tvary. Výrazně vylepšen byl ale také takzvaný Creative Cloud, přes který se synchronizuje obsah vytvořený v softwaru od Adobe. S vylepšením této synchronizační služby navíc Adobe vydalo také veřejnou betu vývojářských nástrojů Creative SDK, které umožní vývojářům třetích stran implementovat do svých aplikací přístup ke Creative Cloudu.

Tím však novinky ze strany Adobe zdaleka nekončí. Kus práce tým vývojářů odvedl také s populární aplikací Adobe Kuler, která uživatelům umožňuje vytvářet podle jakékoli fotografie barevné palety. Tato aplikace byla vylepšena a přejmenována na Adobe Color CC a byla navíc doplněna o dvě nové aplikace.

První z nich nese název Adobe Brush CC a jedná se o nástroj, jenž umí pořídit fotografii a následně z ní vytvořit štětce připravené k dalšímu použití v aplikacích Photoshop a Illustrator. Druhou novou speciální aplikací je pak Adobe Shape CC, které umí převádět fotografie s vysokým kontrastem ve vektorové objekty, jež lze opět použít v Illustratoru.

Nejnovější verze Adobe Photoshop Mix je nově univerzální aplikací pro iPhone i iPad a Adobe Photoshop Sketch přináší nové akrylové a pastelové štětce. Kromě toho navíc aplikace přidává právě podporu štětců vytvořených speciální aplikací Adobe Brush CC zmíněnou výše. Adobe Illustrator Line nově umožňuje uživateli pokročile pracovat s obsahem z Creative Cloud Marketu a obsahuje nové inteligentní možnosti pro mezery a mřížky.

Aktualizace se pak dočkal i Adobe Lightroom pro iOS, který byl rovněž obohacen o nové možnosti. Uživatelé mohou na svých iPhonech komentovat fotografie sdílené přes web Lightroom, aplikace se dočkala nových jazykových lokalizací a novinkou je také možnost synchronizovat GPS informace z iPhonu do desktopové verze softwaru.

Úplně nová je aplikace Adobe Premiere Clip, která uživatelům umožní natáčet a upravovat videa přímo na iPhonu či iPadu. Uživatel má navíc také možnost soubor odeslat do plnohodnotného editoru Premiere Pro CC a dosáhnout tak ještě profesionálnějšího výsledku.

Aplikace z řady Creative Cloud se dočkaly také hned řady vylepšení, mezi které patří například podpora 3D tisku pro Photoshop CC, nový nástroj Curvature (zakřivení) pro Illustrator CC, podpora interaktivního EPUB formátu pro InDesign CC, podpora SVG a synchronizovaného textu pro Muse CC a podpora formátů 4K/Ultra HD pro Premiere Pro CC. 

Všechny iOS aplikace z dílny Adobe vyžadují bezplatnou registraci do Adobe Creative Cloudu. Desktopový Photoshop CC a Illustrator CC pak navíc zvláštní předplatné. Odkazy ke stažení jednotlivých aplikací naleznete níže.

Zdroj: MacRumors

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.