Zavřít reklamu

Vývojář Nicklas Nygren má na svém kontě již několik netradičních projektů. Pod jménem studia Nifflas již světu předvedl svůj um ve šplhací jednohubce Knytt nebo v hlavu motajícím NightSky. Tentokrát se vrací k plošinovkovému žánru, jeho nový počin Ynglet se však snaží být minimálně jednou věcí výjimečný. Novinka je totiž snad jedinou plošinovkou, ve které nenajdete plošinky. Jak tedy může Ynglet jako taková hra fungovat?

Ve hře se zhostíte role mikroskopického organismu, který se snaží přežít na planetě, jež zastihla vesmírná katastrofa. Po pádu komety jsou ta tam pohodlné vodní nádrže, v mikrosvětě tak musíte přeskakovat z jedné kapky do druhé, abyste našli svůj nový domov. Nahrazení plošinek funguje tedy tak, že v každé z kapek najdete klid, kdy se nemusíte bát toho, že byste vypadli do nehostinného prostředí. Přes to se ovšem musíte pohybovat chtě nechtě.

Jako mikroskopický organismus pak máte k překonání cesty mezi kapkami množství různých schopností. Tou nejzákladnější je prosté nahromadění rychlostí a správně nasměrovaný skok. Během prvních pár úrovní však začne Ynglet představovat zajímavější mechaniky. Jednou z nich je i zrychlení ve vzduchu, které zpomalí čas a dovolí vám tak přesněji manévrovat. Postupem času se ve hře objeví i různobarevné kapky, které mění vaší trajektorii nebo vám v sobě dovolí pobýt pouze díky využití speciálních pohybů. Za zvuků dynamického soundtracku tak budete někdy skřípat zuby nad obtížností některých úrovní. Naštěstí Ynglet představuje i kreativní systém ukládání pozice, kdy si z jednotlivých kapek sami děláte checkpointy. Stylovou ne-plošinovku tak dohrajete za pár hodin.

  • Vývojář: Nifflas
  • Čeština: Ne
  • Cena: 5,93 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS X 10.13 nebo vyšší, procesor Intel Core i5, 4 GB operační paměti, grafika Intel HD 4000 nebo lepší, 1 GB volného místa

 Hru Ynglet můžete stahovat zde

.