Zavřít reklamu

Dnes v 19. hodin našeho času nás čeká zahájení WWDC22, tedy vývojářské konference Applu zabývající se zejména operačními systémy. S tím, jak se blíží čas zahájení události, objevují se další podrobnosti o tom, co přinese. Níže tak najdete těch několik posledních. 

AR/VR headsetu se nedočkáme 

I když vše nasvědčovalo opaku, tak kvůli přetrvávajícím problémům s vývojem, dodavatelským řetězcem a složité integraci hardwaru a softwaru je nyní pravděpodobné, že headset Applu bude mít premiéru až v roce 2023. Apple se prý potýká s jeho přehříváním (což na hlavě opravdu nechcete), stejně jako s problémovou kamerou. Je sice možné, že se dočkáme nějakého teaseru po vzoru Googlu, který ten ukázal na I/O, ale pravděpodobnější scénář je, že jakákoli náhlavní souprava bude oznámena až v roce 2023.

MacBook Air ano, ale ne v tolika barvách 

Nejpravděpodobnějším kandidátem na to, jaký hardware bychom mohli dnes večer vidět, je MacBook Air. Mluví se o něm už více jak rok, kdy zprávy informují o jeho plochém designu vycházejícího z 24“ iMacu. Od něho si měla novinka vzít i barevné varianty, nakonec by tomu tak ale vůbec být nemuselo. Podle Marka Gurmana z Bloombergu jsou totiž zprávy o tom, že MacBook Air přijde v tolika barvách pravděpodobně přehnané. Dodává, že by měl být k dispozici jen v triu barevných provedení, tedy vesmírně šedé, stříbrné a zlaté. Připouští ale ještě možnou modrou variantu, víc nic. Vše víceméně potvrzuje i Ming-Chi Kuo, který dodává, že Apple by ho měl v Q3 2022 dodat na trh 6 až 7 milionů kusů.

14“ MacBook Air, Mac mini tower a další HW 

Na webových stránkách autorizovaného prodejce Applu B&H Photo našli jeho návštěvníci zmínky o několika připravovaných hardwarových novinkách. Mělo by se jednat o Mac mini, Mac mini tower, 14“ MacBook Air a 13“ MacBook Pro, kdy by všechny řečené stroje měly obsahovat čip M2. Je však třeba přistupovat k těmto informacím patřičně skepticky, protože maloobchodní prodejci často jen připravují různé výpisy produktů, které by skutečně mohly být představeny, a to na základě síle spekulací.

13“ MacBook Pro s čipem M2 

Pokud by Apple skutečně chtěl představit Apple Silicon čip M2, samozřejmě by jej musel ukázat i na nějakých strojích. Pokud jsou spekulace o 14“ MacBooku Air a Macu mini přehnané, tak by 13“ MacBook Air mohl doprovodit nejen Mac mini ale právě i 13“ MacBook Pro. Ten by se měl zbavit Touch Baru a samozřejmě by poskytl vyšší výkon, i když by pořád byl pod MacBooky Pro s velikostí úhlopříčky jejich displeje 14 a 16 palců. M2 by měl obsahovat osmijádrový CPU (čtyři výkonná jádra a čtyři efektivní jádra), ale tentokrát s výkonnějším 10jádrovým GPU. O jeho příchodu panují ale rozporuplné názory. Protože Apple pořád čelí omezením ze strany dodavatelského řetězce, je možné, že jej představí až na podzim.

WWDC 2022 živě v češtině můžete od 19:00 sledovat přímo zde

.