Zavřít reklamu

AirPody jsou právoplatně nejoblíbenějšími sluchátky na světě. Prvně Apple vydal první generaci těchto sluchátek, aktuálně už ale můžete koupit pouze druhou generaci, jež k dispozici ve dvou variantách. První varianta přichází s klasickým nabíjecím pouzdrem a vychází na 4 790 Kč, druhá varianta má bezdrátové nabíjecí pouzdro a vychází na 5 790 Kč. Obě generace se tak liší jen v nabíjecím pouzdře. Přijde-li tedy nějaká 3. generace, měla by se cenově posadit na cenu AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem. Tato varianta by pak zase logicky měla spadnout na cenu varianty s klasickým nabíjecím pouzdrem. Díky obrovskému dodavatelskému řetězci nejen komponent ale i příslušenství už nicméně víme, že pro nás Apple novinku skutečně chystá – otázkou zůstává, kdy přijde.

AirPods 3
Zdroj: MacRumors

Pořád pecky 

Konstrukce novinky bude kombinací klasických AirPodů a těch s přídomkem Pro. Jako v případě první a druhé generace sluchátek se tedy bude pořád jednat o pecky, nikoli o špunty. K modelu Pro se ale více přiblíží vzhledem, kdy bude sluchátkům zkrácena jejich ikonická stopka, ta navíc nebude směřovat přímo dolů. Vyjma neprůkazných renderů webu Gizmochina, které čerpají spíše jen ze souhrnů informací, se však již objevily i fotografie reálného produktu. Ty přinesl web 52audio.com.

Pokud se tedy jedná o reálný produkt, Apple nejspíš s jeho představením nebude otálet. Jeho podíl na trhu TWS sluchátek totiž stabilně klesá a potřebuje jej patřičně přiživit, a to rozhodně spíše dříve než později. Není to z důvodu, že by se AirPody nekupovaly – jsou to pořád nejprodávanější plně bezdrátová sluchátka světa, ale konkurence chrlí jeden model za druhým a tomuto segmentu trhu přichází na chuť stále více posluchačů, kteří mohou dát přednost levnější alternativě.

Od designu sluchátek se odvíjí i tvar samotného bezdrátově nabíjeného pouzdra. Jeho vzhled bude opět kombinací obou modelů, tedy klasických AirPodů a těch s přídomkem Pro. Díky menší stopce sluchátek totiž bude samo pouzdro nižší, díky jejímu zakřivení ale musí být zákonitě širší. Ne však až tak, jak je tomu u AirPodů Pro. U těch se musí do pouzdra vejít i silikonové nástavce, což zde odpadne. Že tomu tak skutečně bude už svým připraveným krytem ostatně potvrdila společnost ESR vyrábějící široké portfolio příslušenství. Vděčí za to opět kvalitním zdrojům z dodavatelského řetězce nejen Applu.

Tlakový spínač a prodloužení výdrže 

Pouhá změna designu samozřejmě nestačí. Apple ale zase samozřejmě nemůže do 3. generace dát všechny funkce modelu Pro – rozdělení by ztratilo význam. Jistotou je, že špunty mají lepší zvuk, protože lépe utěsní sluchovod. Vzhledem k tomu nemá příliš smysl, aby AirPody 3. generace poskytovaly aktivní potlačení šumu a režim propustnosti, stejně jako prostorový zvuk. Novinka by ale měla dostat tlakový spínač ke snadnému ovládání hudby a přijímání hovorů. Rozhodně kladně by bylo přijato i navýšení délky přehrávání na jedno nabití, což by mohl zajistit nový čip Apple H2.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více