Zavřít reklamu

V letošním roce se stále více hovoří o příchodu sluchátek Apple AirPods 3. generace. Někteří leakeři prorokovali jejich představení na první polovinu letošního roku, přičemž nejvíce se mluvilo o březnu či dubnu. Tyto zprávy každopádně vyvrátil renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého si budeme muset počkat až na třetí čtvrtletí. A jak se zdá, jeho predikce je prozatím nejblíže. S novými informacemi nyní přišel portál DigiTimes, podle kterého se nové AirPody představí v září po boku řady iPhone 13.

Takto by měla sluchátka AirPods 3 vypadat:

DigiTimes s odvoláním na dobře obeznámené zdroje tvrdí, že produkce sluchátek započne již během srpna. Tímto pádem by zářijové představení dávalo relativně i smysl. Dokonce se již nyní shromažďují potřebné komponenty a probíhá tedy příprava na odstartování hromadné výroby. AirPods 3 by měly nabídnou zásadní změnu designu oproti druhé generaci, která byla představena v březnu roku 2019, tedy před více než dvěma lety. Nová sluchátka budou po stránce vzhledu vycházet z dražšího modelu AirPods Pro, přičemž se zároveň dočkají i kratší nožičky. Přesto se ale bude jednat o standardní „pecky“ a s funkcemi jako aktivní potlačování okolního hluku bychom počítat neměli.

Designová změna čeká i pouzdro, které bude opět po vzoru „Proček“ o něco málo širší a nižší. Doposud ale není jisté, zdali nás čekají i jiné změny. Pravděpodobně se dočkáme lepší kvality zvuku a vyšší výdrže baterie. Zdali se AirPods 3 představí v září je prozatím samozřejmě nejisté. Každopádně souvisí to s výpovědmi ostatních zdrojů, mezi které se řadí například i žurnalista Mark Gurman z portálu Bloomberg. Podle něj se iPhone 13 představení během září a nová jablečná sluchátka přijdou ještě během letošního roku.

Pouzdro AirPods 3 na uniklém videu:

airpods 3

Gigant z Cupertina dokonce dominuje trhu s bezdrátovými True Wireless sluchátky. Dokonce jeho odhad prodejů sluchátek AirPods a Beats pro rok 2020 činil téměř 110 milionů kusů. Zároveň se objevila poměrně zajímavá teorie, podle které představení po boku nových jablečných telefonů dává smysl. Jelikož Apple již nepřibaluje drátová sluchátka EarPods do balení iPhonů, tak se zdá jako logické, když zároveň představí a zpropaguje i nová bezdrátová sluchátka AirPods 3. Nové AirPods Pro 2. generace by pak měly přijít v příštím roce.

.